Lenovo VR180 – kamerka do rejestrowania i streamowania filmów w 180° na YouTube | Tabletowo.pl

Lenovo VR180 – kamerka do rejestrowania i streamowania filmów w 180° na YouTube

Dołącz do dyskusji 0

W ubiegły piątek, 23 czerwca, Google zapowiedziało nowy format filmów na YouTube. W skrócie chodzi o to, że materiały będą nagrywane i publikowane w 180°. Ale potrzebny jest do tego sprzęt. Lenovo jako pierwsze zapowiedziało dedykowaną kamerkę.

Urządzenie umożliwia robienie zdjęć, rejestrowanie wideo oraz streamowanie materiałów VR w 180° na żywo. Gabaryty kamerki są na tyle małe, że spokojnie powinna zmieścić się do kieszeni. Dzięki temu będzie ją można mieć zawsze przy sobie, aby w każdej chwili użytkownik mógł podzielić się ze światem swoimi przeżyciami czy otaczającym go pięknem.

Zarejestrowane przy użyciu Lenovo VR180 materiały będzie można oglądać zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. W tym ostatnim przypadku, dla lepszych wrażeń, przydadzą się gogle VR, nawet zwykłe Google Cardboard. Najprostszym sposobem podzielenia się filmikiem, nagranym w 180°, jest YouTube, z myślą o którym Google stworzyło nowy format.

Niestety, producent na razie nie zdradził szczegółowej specyfikacji technicznej Lenovo VR180. Nie wiadomo też, jak kamerka będzie dokładnie wyglądać (szkic widać na samej górze) oraz kiedy i w jakiej cenie trafi do sprzedaży.

Gdyby kogoś ciekawiło, jak wygląda nowy format w praktyce, niech zajrzy na przygotowaną przez Google playlistę na YouTube.

Źródło: informacja prasowa

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona