Lenovo Flex 14, 15 oraz 20: kolejne dotykowe hybrydy i all-in-one z Windows 8 | Tabletowo.pl
Huawei Matebook D14 – najlepiej sprzedający się laprop w Polsce

Lenovo Flex 14, 15 oraz 20: kolejne dotykowe hybrydy i all-in-one z Windows 8

Dołącz do dyskusji 0

Po 7-calowym S5000 i hybrydzie Yoga 2 Pro, nadszedł czas na kolejne nowości ze stajni Lenovo. Na międzynarodowych targach IFA 2013 chiński producent zaprezentował jeszcze trzy urządzenia: Flex 14, 15 oraz 20. Dwa pierwsze są dotykowymi laptopami ze średniej półki, natomiast ostatni to komputer typu all-in-one z 19,5-calowym ekranem pojemnościowym.

Lenovo Flex 14 i 15 to hybrydy o konstrukcji zbliżonej do wymyślnej Yogi 2 Pro. Ich ekrany można obrócić nawet o 300 stopni i stworzyć coś w rodzaju stacjonarnego tabletu opartego na korpusie z klawiaturą. Ich specyfikacja jest podobna, a największa różnica zawiera się w przekątnych wyświetlaczy. Jak sugerują nazwy, Flex 14 może pochwalić się 14-calową, a Flex 15 15-calową matrycą o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. Wersje z ekranami o lepszych parametrach trafią do sklepów w ostatnim kwartale bieżącego roku lub na początku następnego. Wewnątrz smukłych obudów hybryd kryją się układy Intel Core i3, i5 lub i7 oparte na architekturze Haswell z układem graficznym Nvidia oraz system operacyjny Windows 8.

Ich większy brat, Flex 20, różni się wyglądem i na pierwszy rzut oka trudno dostrzec rodzinne podobieństwo. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o graczach i amatorach fotografii, w związku z czym producent wzbogacił jego oprogramowanie o interfejs ułatwiający dostęp do gier i edytorów graficznych. Pod maską Flex 20 kryje się 19,5-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1600 x 900 pikseli, nowoczesny układ Intel Core Haswell (głównie i3, ale na niektórych rynkach pojawi się model z procesorem Intel Core i7) oraz akumulator pozwalający na zaledwie trzy godziny pracy. Całość waży 3628 gramów i pojawi się na rynku pod koniec bieżącego roku w cenie 900 dolarów.

via Engadget

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona