Jeszcze przed premierą ujawniona została pełna specyfikacja Samsunga Galaxy S7 Active | Tabletowo.pl

Jeszcze przed premierą ujawniona została pełna specyfikacja Samsunga Galaxy S7 Active

Dołącz do dyskusji 0

Opierając się na informacjach, podanych na wyświetlaczu, Samsung Galaxy S7 Active powinien zadebiutować 10 czerwca. Do tego dnia pozostało więc jeszcze ponad dwa tygodnie (a raczej prawie trzy), jednak już dzisiaj możemy potwierdzić specyfikację techniczną smartfona. Wszystko dzięki Evanowi Blassowi, który miał okazję rzucić okiem na listę, zawierającą spis wszystkich parametrów urządzenia.

Już wiemy, że Galaxy S7 Active pojawi się na rynku w „żółtej” oraz zielono-czarnej wersji kolorystycznej (co ciekawe, leakster nie wspomina nic na temat wariantu moro, którego rendery i zdjęcia pojawiły się w przeszłości). Jak mogliśmy się też spodziewać, smartfon nie będzie się zbytnio różnił od swojego pierwowzoru, czyli Galaxy S7.

Na początku trzeba zaznaczyć, że wyświetlacz ma mieć jednak przekątną 5,1 cala, a nie 5,5 cala, jak donosił GFXBench (benchmark pomylił się więc po raz kolejny). Ale skupmy się na różnicach. Galaxy S7 Active „zamknięty” zostanie przede wszystkim w dużo odporniejszej na działanie czynników zewnętrznych obudowie. Z tego powodu jego wymiary się nieco zwiększą. Wiadomo, że względem Galaxy S7 „grubość” wzrośnie z 7,9 mm do 9,9 mm, a waga ze 152 gramów do 185 gramów. Co ciekawe, Galaxy S6 Active był nieco „chudszy” (8,6 mm) oraz lżejszy (170 gramów). Możliwe, że przyczynił się do tego fakt zastosowania pojemniejszego ogniwa – 4000 mAh vs 3500 mAh w Galaxy S6 Active (Galaxy S7 – 3000 mAh). Nowością w Galaxy S7 Active (w porównaniu do poprzednika) jest też slot na kartę microSD.

Pozostałe parametry pozostają takie same, jak w Galaxy S7. Smartfon otrzyma więc m.in. wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości QHD (1440×2560), czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820 z Adreno 530, 4 GB RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej, aparat główny 12 Mpix z f/1.7, Dual Pixel i diodą doświetlającą LED (co ważne – tym razem nie wystaje on ponad obudowę, ale oczywiście nie mogło być inaczej, skoro jest ona „grubsza”) czy kamerkę 5 Mpix. Dużą zaletą jest fakt, że smartfon ma mieć już preinstalowany system operacyjny Android 6.0.1 Marshmallow.

Samsung Galaxy S7 Active ma być dostępny wyłącznie w amerykańskiej sieci AT&T. Warto jednak przypomnieć, że w bazie Zauby pojawił się niedawno smartfon o oznaczeniu kodowym SM-G880F. Zdaniem niektórych może to być albo Galaxy S7 Sport, albo europejski wariant Galaxy S7 Active.

Źródło: Venture Beat

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona