Jednak nie tylko jeden, a dwa z tegorocznych iPhone’ów zaoferują potrójny aparat. Będzie wyglądał jak ten w Mate 20 Pro

Od dawna mówiło się, że jeden z tegorocznych iPhone’ów zaoferuje potrójny aparat główny, jednak wygląda na to, że Apple zmieniło plany i wyposaży w podobny moduł także drugi z modeli, a dokładniej mówiąc bezpośredniego następcę iPhone’a XS. Dostawcy części z Chin donoszą też, że będzie on tak samo „kwadratowy”, jak ten w Huawei Mate 20 Pro.

Na początku 2019 roku pojawiły się rendery iPhone’a z potrójnym aparatem, tylko w zależności od wersji, moduł ułożony był na kwadratowej wyspie w lewym górnym rogu lub na owalnej pośrodku górnej części panelu tylnego. Co więcej, obie koncepcje na tamten moment były prawdopodobne, ponieważ smartfon wciąż znajdował się w fazie EVT (Engineering Validation Test) i producent miał jeszcze czas na podjęcie ostatecznej decyzji co do projektu urządzenia.

Pierwsza z koncepcji iPhone'a z potrójnym aparatem (fot. @OnLeaks @DigitIndia)
fot. @OnLeaks @CompareRaja

Wygląda jednak na to, że Apple sfinalizowało już projekt tego modelu, ponieważ – jak donosi japoński serwis MacOtokara, który w przeszłości był źródłem wielu sprawdzonych przecieków na temat nadchodzących nowości tej marki – według chińskich dostawców smartfon ostatecznie będzie miał kwadratową wyspę, podobną do tej w Huawei Mate 20 Pro.

Szczerze mówiąc, wcale mnie to nie dziwi, bowiem wydaje się to naturalną ewolucją tego, co znamy z iPhone’ów XS i XS Max. A skoro już o nich wspomniałem, to od razu muszę dodać, że według serwisu źródłowego bezpośredni następcy obu z ww. modeli zostaną wyposażeni w potrójny aparat, a nie tylko sukcesor smartfona z dopiskiem „Max” w nazwie.

iPhone z potrójnym aparatem (fot. MacOtokara)
Dwa iPhone'y z potrójnym aparatem (fot. MacOtokara)

Nie wiadomo, czy Apple od początku miało taki plan, ale koncernowi udało się to utrzymać w tajemnicy aż do tej pory, czy w ostatniej chwili postanowiono postąpić właśnie w ten sposób, ponieważ Samsung zaprezentował dwa modele z potrójnym aparatem (Galaxy S10 i Galaxy S10+). A nie jest tajemnicą, że to szczególnie z flagowcami Koreańczyków będą rywalizować tegoroczne iPhone’y (a jednocześnie też z P30 i P30 Pro od Huawei).

Przy okazji serwis źródłowy donosi też, że nowe smartfony od Apple mają mieć podobne gabaryty jak zeszłoroczne modele.

Polecamy również:

Wiemy coraz więcej o iPhonie z potrójnym aparatem. Sporo zmian szykuje się też w środku

Źródło: MacOtokara

To uproszczona wersja wpisu, jeśli z jakiegoś powodu masz problemy z jej poprawnym wczytaniem przejdź do pełnej wersji klikając „przejdź do pełnej wersji”.

Przejdź do pełnej wersji

Komentarze

Disqus Comments Loading...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, w tym do profilowania, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.