„To nie bug, to feature”? iOS 11 nie pozwala niektórym użytkownikom na używanie litery „i” | Tabletowo.pl

„To nie bug, to feature”? iOS 11 nie pozwala niektórym użytkownikom na używanie litery „i”

Dołącz do dyskusji 0

System iOS 11 ma wiele przydatnych funkcji, jednak trudno zaliczyć do tego permanentne przekształcanie litery „i” w wykrzyknik lub znak pytajnika w kwadracie. W skali od 1-10, jak bardzo byłoby to irytujące?

Błąd nie dotyka wszystkich użytkowników iOS 11, ale jest ich na tyle dużo, że Twitter jest aktualnie pełen zrzutów ekranu z dziwnych znaczków, które system Apple wstawia zamiast niektórych samogłosek.

Winowajcą jest niewłaściwa funkcja autokorekty w iOS 11.1. Usterka na pewno zostanie naprawiona w kolejnej aktualizacji oprogramowania, ale do tego czasu dla niektórych użytkowników iPhone’ów pisanie może okazać się w pewnym sensie męczące.

Apple nie odnosi się do sprawy w żadnym oficjalnym komunikacie. Kontaktując się z poszczególnymi użytkownikami, pokrzywdzonymi przez niemożność umieszczenia w pisanym tekście litery „i”, odsyła ich strony wsparcia technicznego, na której wyjaśniono, jak tymczasowo zaradzić problemowi.

Litera „i” jest piątą najpopularniejszą literą w języku angielskim, więc raczej się przydaje. Międzyczasie poszkodowani użytkownicy Apple mogą wykazać się kreatywnością i zaczerpnąć inspirację od pisarza Ernsta Vincenta Wrighta, który w oryginalnej wersji powieści „Gadsby” z 1939 roku, ani razu nie użył litery „e”.

źródło: Business Insider

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona