Google byłoby chore, gdyby nie zaprezentowało jakiegoś nowego komunikatora. Tym razem - Hangouts Chat - Tabletowo.pl

Google byłoby chore, gdyby nie zaprezentowało jakiegoś nowego komunikatora. Tym razem – Hangouts Chat

Dołącz do dyskusji 0

Google chciałoby stać się konkurentem dla Slacka na polu programów dla komunikacji w biznesie. Hangouts Chat jest więc całkowicie odrębnym od Hangouts produktem, umożliwiającym pracę w grupach i starającym się to maksymalnie umożliwić.

Podobnie jak w przypadku Slacka, Hanhouts Chat umożliwia czatowanie w wirtualnych pokojach. Każdy z nich może pomieścić nawet do 8000 osób, a czat obsługuje 28 różnych języków. Oczywiście, jak każde tego typu narzędzie, umożliwia wysyłanie bezpośrednich wiadomości czy całych konwersacji. Ma też swoje aplikacje na iOS, Androida, macOS i Windowsa.

Tabletowo.pl Google byłoby chore, gdyby nie zaprezentowało jakiegoś nowego komunikatora. Tym razem - Hangouts Chat Aplikacje Google

Ciekawostką jest to, że Hangouts Chat współpracuje z łącznie 25 botami, które są swego rodzaju mostami łączącymi ten komunikator z innymi usługami Google, takimi jak Dysk czy Dokumenty. Część z tych botów jest zbudowana przez firmy zewnętrzne, by ułatwić współpracę z ich własnymi usługami – na przykład Xero do prowadzenia księgowości czy Trello do zarządzania projektami.

Tabletowo.pl Google byłoby chore, gdyby nie zaprezentowało jakiegoś nowego komunikatora. Tym razem - Hangouts Chat Aplikacje Google

Biorąc pod uwagę zamiłowanie Google do wykorzystywania w swoich produktach algorytmów uczenia maszynowego, znajdziemy je również w Hangouts Chat. Pomogą organizować wydarzenia w kalendarzu czy zasugerują odpowiedni lokal dla planowanej konferencji.

Praca nad wspólnymi projektami też powinna być mniej skomplikowana, gdy pliki są współdzielone i nie trzeba każdorazowo udzielać komuś uprawnień, by je modyfikować. Boty zasugerują też powiązane ze sobą dokumenty, co zaoszczędzi czas potrzebny na przeszukiwanie ich pokaźnych zbiorów.

Tabletowo.pl Google byłoby chore, gdyby nie zaprezentowało jakiegoś nowego komunikatora. Tym razem - Hangouts Chat Aplikacje Google

Google może nie mieć łatwo – firmy często są już jakoś zorganizowane i korzystają ze sprawdzonych rozwiązań. W przypadku biznesów, w których komunikacja jest istotna, jest to często Slack lub jego alternatywy. Dla tych, które korzystają z płatnego pakietu G Suite, Hangouts Chat może wydawać się dość naturalnym wyborem.

Warto podkreślić, że nie jest to typowy, nowy komunikator, przeznaczony dla „każuali” – taki na przykład jak Allo, który przepadł w otchłani braku zainteresowania. Hangouts Chat to kompleksowe narzędzie, które może pomóc zarządzać komunikacją w zespołach firmowych. Może tym razem Google rzeczywiście nie spali swojej szansy?

źródło: Google przez Engadget

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona