Dwa potencjalne hity Alcatela – Idol 4 i Idol 4S – oficjalnie zapowiedziane w Polsce | Tabletowo.pl

Dwa potencjalne hity Alcatela – Idol 4 i Idol 4S – oficjalnie zapowiedziane w Polsce

Dołącz do dyskusji 0

Dzisiaj w Warszawie odbyła się polska premiera nowych urządzeń Alcatela: Idol 4 i Idol 4S. Oczywiście nie mogło nas na niej zabraknąć. Na premierze dowiedzieliśmy się kilku ciekawych rzeczy.

Na początek specyfikacja obu modeli:

20160628_142253

Alcatel chwali się, że jego nowe smartfony kierowane są głównie do osób młodych, ponieważ 77% aktywnych fanów telefonów tej firmy na Facebooku ma mniej niż 35 lat. Sporo czasu poświęcono dodatkowemu przyciskowi, który umiejscowiony jest na prawej krawędzi urządzenia. Dzięki niemu możemy „podkręcić rzeczywistość” – tak nazywa to Alcatel. Wciśnięcie go skutkuje wywołaniem dodatkowych możliwości telefonu. Na przykład słuchając muzyki, po wciśnięciu przycisku możemy polepszyć jej jakość. Tergo typu „akcji” jest więcej, o których na pewno przeczytacie w naszej recenzji.

Kolejną ciekawą funkcją jest „odwracalność”. Urządzenia są odwracalne na trzy sposoby. Interfejs będzie zawsze wyświetlany poprawnie, niezależnie jak ustawimy smartfon. Podczas obracania, lewy i prawy kanał stereo zawsze będą na swoim miejscu. Niezależnie od tego, jak odłożymy urządzenie, ekranem do góry, czy do dołu, dźwięk z głośników zawsze będzie głośny i wyraźny.

Całość pracuje pod kontrolą Androida 6.0 Marshmallow. Nakładka Alcatela przypomina tę, znaną z Nexusów, ponieważ pod względem designu nie zmieniono wiele. Producent jedynie dołożył swoje dodatkowe funkcje. Idol 4 i Idol 4S wykonane są bardzo dobrze. Przód i tył to tafla szkła, ramka jest aluminiowa.

20160628_141115

Każdy zestaw sprzedażowy będzie zawierał gogle do wirtualnej rzeczywistości, które są dobrze wykonane i dość wygodne (miałem okazję się z nimi zapoznać podczas premiery), wysokiej jakości słuchawki dokanałowe firmy JBL, plastikowe etui (podobne do Clear Cover Samsunga), folię ochronną na ekran, ładowarkę i kabel USB. Bardzo bogaty zestaw, tym bardziej jak weźmiemy pod uwagę cenę obu modeli. Idol 4 ma startować z poziomu 1249 zł, Idol 4S z poziomu 1999 zł. Oba modele mają być dostępne w drugiej połowie lipca. Osobiście uważam, że ten pierwszy może odnieść duży sukces, zwłaszcza u operatorów.

I jak Wam się podobają nowe propozycje od Alcatela? Myślicie, że mają szansę na rynkowy sukces?

20160628_142710 20160628_142729

Źródło: własne

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona