Coffee Stain Studios zapowiada The Westport Independent – obiecującą grę z cenzurą w roli głównej | Tabletowo.pl

Coffee Stain Studios zapowiada The Westport Independent – obiecującą grę z cenzurą w roli głównej

Dołącz do dyskusji 0

Firma Coffee Stain Studios znana jest głównie za sprawą gry Goat Simulator, będącej niespodziewanym efektem ubocznym wewnętrznego żartu jej pracowników. Najnowsza gra, która już niedługo zasili jej katalog wydawniczy będzie jednak tytułem o znacznie bardziej poważnym charakterze.

Gra The Westport Independent, zaprojektowana przez szwedzki duet 0010, pozwoli nam bowiem wcielić się w rolę redaktora tytułowej gazety, która nie zalicza się niestety do grona rzetelnych i uczciwych periodyków. Na liście naszych obowiązków znajdzie się więc między innymi manipulowanie faktami, tuszowanie niewygodnych informacji i dbanie o dobre imię osób i instytucji, które nie zawsze na to zasługują. Ogólnie rzecz biorąc podstawowe założenia gry przypominają więc nieco The Republia Times autorstwa Lucasa Pope (obie gry powstały zresztą jako prace konkursowe na game jam Ludum Dare, chociaż nie na tą samą edycję), jednak opublikowane fragmenty rozgrywki wskazują na to, że sama mechanika gry będzie zupełnie inna. O ile w gazecie Republii zajmowaliśmy się jedynie wybieraniem tematów i ustawianiem wielkości nagłówków, o tyle w Westport Independent interesować nas będzie głównie treść artykułów, z której będziemy mogli wykreślać „szkodliwe” paragrafy. Efekty naszej pracy będą zaś miały wpływ zarówno na atmosferę w redakcji jak i na życie miasta.

Gra The Westport Independent ukaże się jeszcze w tym roku na platformach Windows, OS X, Linux, iOS i Android. Dokładna data premiery gry nie jest jeszcze niestety znana. Nie wiadomo też na jaką formę dystrybucji zdecyduje się wydawca, jednak wiele wskazuje na to, iż będzie to tytuł typu Premium, w którym nie znajdziemy mikropłatności.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona