Chiny wszczęły postępowanie antymonopolowe wobec Ericssona

Dodaj Tabletowo jako preferowane źródło w GoogleNasze artykuły będą częściej pojawiać się w Twoich wynikachTo kolejny etap bitwy o wdrożenie sieci 5G. Chiny właśnie wszczęły postępowanie antymonopolowe przeciwko firmie Ericsson, jednemu z liderów technologii telekomunikacyjnych. Podstawą do wszczęcia postępowania były skargi chińskich firm dotyczące dystrybuowania własności intelektualnej przez Ericssona. Krótko mówiąc – chodzi o patenty, przynajmniej oficjalnie. Tych patentów Ericsson ma całe portfolio i praktycznie każdy producent smartfonów uiszcza opłaty za ich wykorzystanie, szczególnie na europejskim i amerykańskim rynku. Nieoficjalnie … Czytaj dalej Chiny wszczęły postępowanie antymonopolowe wobec Ericssona