Jeśli on\ona chrapie, a Ty chcesz się po prostu wyspać – Bose prezentuje aktywne zatyczki Sleepbuds

Inteligentne zatyczki do uszu może nie stały się hitem, i pewnie tak pozostanie, dopóki nie zmienią się dwie rzeczy: ich zaporowa cena oraz dostępność zwykłych zatyczek. Nie przeszkodziło to Bose w wykupieniu startupu Hush, który w zeszłym roku zaprezentował coś, co zrobiło wrażenie na kochających ciszę gadżeciarzach.

Zatyczki do uszu, wytłumiające dźwięki przy pomocy algorytmów, zostały po raz pierwszy zaprezentowane światu podczas targów CES 2016 i wlały odrobinę nadziei w serca tych, którzy cierpieli z powodu bezsenności spowodowanej ciągłym hałasem dochodzącym do ich uszu w nocy.

Okazało się, że Hush, odpowiedzialne za ten projekt, zostało przejęte przez Bose, które wykorzystało, bądź co bądź, genialny pomysł i zaprezentowało własne akcesorium: Sleepbuds.

https://youtu.be/bATsDqPXtgg

Oczywiście dwa lata w technologiach równają się niemal wiekom w „normalnym świecie”, zatem nowe inteligentne zatyczki do uszu również musiały przejść odpowiednią metamorfozę. Podstawowe zasady działania pozostały jednak nie zmienione: tłumią one takie dźwięki jak chrapanie, szczekanie psów, krzyki sąsiadów zza ściany czy hałas ruchu ulicznego. Nie zablokują jednak dźwięku budzika, więc trudno będzie przez nie zaspać do pracy.

Sleepbuds sprzedawane są razem z etui, w którym można je naładować. Ciekawa jest jednak forma, w której się to robi: Bose otworzyło… kampanię crowdfundingową na Indiegogo.

Dlaczego tak uznana marka z solidnym strumieniem przychodów decyduje się na prowadzenie zbiórki w tego typu serwisie? Najpewniej chodzi o zbadanie gruntu. Niektórych produktów po prostu nie opłaca się wprowadzać do masowej produkcji, a mogą być niewielką niszą, w którą doskonale wpasuje się producent. I chyba rzeczywiście tak się stało, skoro wszystkie dostępne zestawy Sleepbuds, mimo sporawej ceny (od 150 do 185 dolarów), zostały zamówione w miesiąc przed zakończeniem kampanii, zbierając ponad 400000 dolarów.

Kto wie, być może Bose wypuści jakąś dodatkową partię inteligentnych zatyczek, skoro popyt na nie był dość duży. Pierwsi nabywcy będą mogli sprawdzić, czy Sleepbuds rzeczywiście działają już w lutym 2018 roku, gdyż na wtedy planuje się wysyłkę gadżetów.

 

źródło: Indiegogo przez The Verge