Biały Dom. Był, w 360 stopniach widział | Tabletowo.pl

Biały Dom. Był, w 360 stopniach widział

Dołącz do dyskusji 0

Jeśli zawsze chciałeś zwiedzić Biały Dom, ale jakoś niespecjalnie ci po drodze do Waszyngtonu, to mamy dobrą wiadomość. Wyposażając się w zestaw wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift, gogle Gear VR lub ewentualnie smartfon z żyroskopem, można wybrać się na wycieczkę po Białym Domu, z państwem Obama jako przewodnikami.

Film w 360 stopniach mogą oglądać właściciele gogli wirtualnej rzeczywistości, ale jeśli nie mamy tego typu sprzętu, zawsze możemy się posiłkować smartfonem z żyroskopem. Na oficjalnej stronie Białego Domu na Facebooku można też obejrzeć wideo na komputerze. jednak rozglądać się trzeba będzie wtedy za pomocą myszki.

Podczas trasy Barack Obama i jego żona Michelle opowiadają, jak to było mieszkać w miejscu, które ma za sobą tak długą historię. Koniec końców, nie jest ono przecież tylko domem dla prezydenta i jego rodziny, ale też czymś w rodzaju muzeum ze ścianami obwieszonymi obrazami z wizerunkami byłych głów państwa. Państwo Obama dzielą się doświadczeniami, wyjaśniając, jak się czuli po raz pierwszy przekraczając próg Białego Domu i wspominają niektóre ważne wydarzenia, mające miejsce podczas prezydentury.

Trasa prowadzi przez wiele odcinków w Białym Domu, w tym przez Czerwony Gabinet, Gabinet Traktatowy czy Gabinet Owalny. Tam Barack Obama komentuje:

„Zawsze z Michelle żartuję, że jesteśmy tu tylko lokatorami, a właścicielami są Amerykanie i wszyscy ci, którzy poświęcali się, by uczynić to miejsce prawdziwie historycznym. Chcieliśmy upewnić się, że wszyscy mają do niego dostęp, że wszyscy mogą zobaczyć, gdzie Lincoln, Roosevelt czy Reagan podejmowali decyzje, które ukształtowały Amerykę taką, jaką znamy.” .

Film, który udostępniono na Facebooku trwa poniżej 10 minut, ale to nie wszystko, co będzie można zobaczyć w 360 stopniach o Białym Domu w najbliższych tygodniach. Zapowiedziany został dłuższy materiał, który będzie stanowić pełną wycieczkę po rezydencji prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Wybieracie się? Link do filmu znajduje się tutaj.

źródło: Oculus przez SlashGear

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona