Bezprzewodowy sprzęt Panasonic – 4 DVD w minutę - Tabletowo.pl

Bezprzewodowy sprzęt Panasonic – 4 DVD w minutę

Tabletowo.pl Bezprzewodowy sprzęt Panasonic – 4 DVD w minutę Nowości

Wpis pochodzi z ObywatelHD.pl:

WiGig czyli Wireless Networking at Gigabit Speeds to projekt firmy Panasonic, który może sprawić, że kino domowe wreszcie zostanie pozbawione części kabli. Moduł komunikacyjny WiGig może być wpięty do urządzenia w postaci karty SD. Technologia ma pozwolić na transfer 4 filmów DVD w minutę. Póki co na niewielką odległość i np. z tabletu.

Panasonic pracuje dopiero nad prototypem urządzenia. Podczas prezentacji systemu, przedstawiciele firmy przerzucali w czasie rzeczywistym filmy z tabletu, na ekrany samochodowego systemu multimedialnego.

Do przesyłania danych z prędkościami gigabitowymi, technologia wykorzystuje pasmo 60 Hz. Zasięg jest ograniczony do 1-3 metrów, ale prędkość przesyłu informacji ma być wielokrotnie wyższa od tej znanej z LAN 802.11n czy Bluetooth.

Tabletowo.pl Bezprzewodowy sprzęt Panasonic – 4 DVD w minutę Nowości

Mała odległość transmisji mocno ogranicza WiGig. Nie ma szans by przy zasięgu do 3 metrów to rozwiązanie zastąpiło tradycyjne WiFi. Póki co Panasonic chce wydać karty SD WiGig skierowane do producentów samochodów.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona