Betatesterzy dostali EMUI 5.0 na Honora 8 – to ta sama nakładka, która zadebiutowała wraz z Huawei Mate 9 | Tabletowo.pl

Betatesterzy dostali EMUI 5.0 na Honora 8 – to ta sama nakładka, która zadebiutowała wraz z Huawei Mate 9

Dołącz do dyskusji 0

Huawei Mate 9 to kawał niezłego sprzętu. Niezgorsze jest też jego oprogramowanie, które w formie nakładki EMUI, mocno modyfikującej interfejs czystego Androida, doczekało się kolejnej wersji. Ta oznaczona numerem 5.0 pojawiła się już u właścicieli Honorów 8, uczestniczących w programie testowym Huawei.

Oznacza to jednocześnie rozpoczęcie testów Androida Nougat, bo na tym systemie właśnie „stoi” nakładka systemowa Huawei. Zmiany przynoszą ze sobą zmianę kolorystyki menu, wprowadzając estetyczne połączenie niebieskiego i białego koloru, zastępując szarości i turkusy. Poprawiono też działanie belki powiadomień i przełączanie się pomiędzy notyfikacjami.

Przede wszystkim aktualizacja zawiera zoptymalizowany interfejs użytkownika, który w większości przypadków pozwala dotrzeć nawet do bardziej zaawansowanej funkcji za pomocą maksymalnie trzech działań. Możliwości EMUI 5.0 przybliżyła Wam już Kasia w recenzji Huawei Mate 9.

W tej chwili nie ma żadnych wzmianek o tym, kiedy Android Nougat oficjalnie wyląduje na Honorze 8. Jedyne, co może w tym momencie cieszyć to to, że rozpoczęcie testów świadczy o szczerym zainteresowaniu Huawei swoimi klientami.

źródło: GSM Arena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona