Aplikacje rozszerzonej rzeczywistości pobrano ze sklepu AppStore już 13 milionów razy | Tabletowo.pl

Aplikacje rozszerzonej rzeczywistości pobrano ze sklepu AppStore już 13 milionów razy

Dołącz do dyskusji 0

iOS 11 przyniósł kilka znaczących nowości, między innymi obsługę aplikacji rozszerzonej rzeczywistości Apple ARKit. W ciągu sześciu miesięcy, użytkownicy iPhone’ów i iPadów, pobrali ze sklepu App Store ponad 13 milionów takich programów – głównie gier.

W App Store aktualnie znajduje się około 2000 aplikacji wykorzystujących możliwości platformy ARKit, a liczba ta będzie stale rosnąć.

Gry stanowiły 47% pobrań aplikacji ARKit, zaś innego rodzaju programy, na przykład pomagające urządzać mieszkanie czy mierzyć odległości, zajmowały kolejne 14%. Apki rozrywkowe to 12% pobrań, zaś lifestyle zabrał 11%. Inne aplikacje mieszczą się w kategoriach Zdjęcia i filmy, Edukacja i Inne.

Najbardziej popularną aplikacją rozszerzonej rzeczywistości w App Store jest AR Dragon – gra, która umożliwia zaopiekowanie się wirtualnym smokiem. Druga jest apka IKEI, pozwalająca na sprawdzenie, jak nasz pokój będzie wyglądał po ozdobieniu go za pomocą przedmiotów kupionych w sklepie. Najlepszym płatnym programem okazuje się CamToPlan Pro, dzięki któremu zmierzymy odległości i rozrysujemy plany mieszkania.

ARCore od Google radzi sobie znacznie gorzej: aktualnie w sklepie Google Play można pobrać 60 aplikacji zgodnych z tym standardem rozszerzonej rzeczywistości.

Widać, że Apple mocno inwestuje w AR i stara się wspierać developerów tworzących aplikacje na platformie ARKit. Jeśli Google chce dogonić pod tym względem giganta z Cupertino, musi się postarać. Przewaga, jaką wypracowuje sobie już teraz Apple – a robi to za pomocą aplikacji – może być kluczowa dla rozwoju rynku mobilnej rzeczywistości rozszerzonej.

źródło: TechCrunch przez PhoneArena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona