Aplikacja tygodnia #17 – KupujeM

Mądry zakup mieszkania

W prowadzonym przeze mnie cyklu było już wiele aplikacji zakupowych, ale nigdy takiej jak ta, którą przedstawię Wam dzisiaj. Kupno mieszkania to dość złożony i skomplikowany proces. Prawdopodobnie będzie to jedna z najważniejszych decyzji w naszym życiu, z jaką przyjdzie nam się zmierzyć. A jakby tak nieco przybliżyć całość w prosty i przystępny dla każdego sposób? Według mnie brzmi całkiem fajnie, a jeszcze lepiej działa i wygląda. Przed Wami KupujeM.

W chwili obecnej KupujeM dostępna jest tylko na urządzenia pracujące pod kontrolą systemu Android. Pobrać ją można ze Sklepu Play zupełnie za darmo. Niestety, nie wiem czy i kiedy aplikacja pojawi się w App Store. Skoro niezbędne formalności mamy już za sobą, czas przejść do sedna.

Po uruchomieniu aplikacji przywita nas menu wyboru, w którym, w formie kart, uporządkowano konkretne zakładki. Warto wspomnieć, iż graficznie KupujeM prezentuje się bardzo schludnie i zdecydowanie może się podobać. Dostęp do wszystkich funkcji nie budzi zastrzeżeń. Jest prosty oraz intuicyjny.

menu głównemore
menu głównemore

Gdy zdecydujemy się na zakup mieszkania warto dowiedzieć się, jak cała procedura wygląda w praktyce. W tym celu pomoże nam zakładka „Zakup M krok po kroku”. Podpowie nam, jaki jest proces postępowania i na co zwrócić uwagę w przypadku nabycia „czterech ścian” bezpośrednio od dewelopera lub z drugiej ręki. W niej znajdziemy także przydatne wskazówki, dzięki którym na przykład będziemy mogli nieco zaoszczędzić lub uchronić się przed najczęstszymi błędami.

poradnik krok po krokumore
poradnik krok po krokumore
poradnik krok po krokumore

W aplikacji znajdziemy pomocne checklisty, dzięki którym odznaczymy kolejne etapy naszych zmagań. Jak w poprzedniej zakładce, tak i tutaj twórca stara się nam pomóc różnymi wskazówkami. Wskazuje na co i w jaki sposób zwrócić uwagę. Tłumaczy proces sprawdzania albo dokonywania odpowiednich pomiarów.

checklistamore
checklistamore
checklistamore

W moim mniemaniu trzecią z najważniejszych zakładek stanowi „Kalkulatory”. Dzięki niej, bardzo orientacyjnie wyliczymy sobie nasza zdolność kredytową, raty i koszty oraz notariusza. Wszystko zostało przedstawione w możliwie najprostszy sposób. Nam pozostaje tylko wpisać odpowiednie wartości w wolne pola i czekać, aż aplikacja wszystko podliczy. Ale podkreślam raz jeszcze, jest to czysto orientacyjne.

kalkulatorymore
kalkulatorymore
kalkulatorymore

Jeżeli nie będziemy rozumieli jakiś pojęć użytych w KupujeM to bez obaw, twórcy i o tym pomyśleli. Do całości dodano osobną zakładkę „Słowniczek”, w której łopatologicznie i możliwie w najbardziej zrozumiały sposób wyjaśnili wszystkie trudniejsze pojęcia, których użyli. Skorzystać można z wbudowanej wyszukiwarki.

słownik pojęćmore
słownik pojęćmore
słownik pojęćmore

Poza tym wewnątrz aplikacji znajduje się osobna zakładka, która agreguje newsy z popularnych serwisów o tematyce finansowej. Na szczęście nie wyświetla wszystkiego, a tylko te, które dotyczą kupna nowego mieszkania bądź kredytowania. A skoro już o tym mowa, to bezpośrednio w KupujeM mamy możliwość zostawienia swoich danych, jeśli chcemy, aby oddzwonił do nas doradca współpracujący z twórcami. Istnieje także stosowna opcja pobierania ofert prosto do programu z zewnętrznych aplikacji oraz robienia powiązanych z nimi notatek.

newsymore
formularz zostawienia swoich danych celem kontaktu doradcymore

Myślę, że KupujeM to bardzo fajna aplikacja i naprawdę może okazać się pomocna w kilku kwestiach związanych z kupnem nowego mieszkania. Pamiętajcie jednak, że jest to jedynie poradnik zawierający wskazówki, ale mimo wszystko całkiem trafne i wartościowe.

To uproszczona wersja wpisu, jeśli z jakiegoś powodu masz problemy z jej poprawnym wczytaniem przejdź do pełnej wersji klikając „przejdź do pełnej wersji”.

Przejdź do pełnej wersji

Komentarze

Disqus Comments Loading...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, w tym do profilowania, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.