Revolut kończy wsparcie dla Androida KitKat i zachęca użytkowników do... aktualizacji do Androida 9.0 Pie - Tabletowo.pl

Revolut kończy wsparcie dla Androida KitKat i zachęca użytkowników do… aktualizacji do Androida 9.0 Pie

Nic nie trwa wiecznie, a już na pewno nie wsparcie techniczne. Revolut poinformował właśnie o rychłym zakończeniu wsparcia dla aplikacji, zainstalowanej na urządzeniach z Androidem KitKat. Aby użytkownicy nadal mieli dostęp do najnowszych funkcji, przedsiębiorstwo doradza… aktualizację do Androida 9.0 Pie.

Google zakończyło wsparcie dla Androida KitKat około rok temu, a mimo to nadal ma się on całkiem nieźle, bowiem kontroluje pracę aż 9,1% wszystkich urządzeń z Androidem – a przypomnijmy, że zadebiutował w 2013 roku, czyli pięć lat temu!

Sporą część aplikacji bez problemu można zainstalować na smartfonach i tabletach ze starszym wydaniem Androida – w przypadku Google Pay i Revolut minimalnym wymaganiem jest Android 4.4 KitKat lub nowszy. Revolut poinformował dziś jednak, że już za dwa tygodnie, 21 sierpnia 2018 roku, zakończy wsparcie dla urządzeń z KitKatem właśnie.

Za powód takiej decyzji podaje się przede wszystkim kwestie, związane z bezpieczeństwem – z uwagi na brak wsparcia ze strony Google, właściciele smartfonów i tabletów z Androidem KitKat narażeni są na wiele zagrożeń i nie mogą liczyć na żadne aktualizacje, które załatają ewentualne luki. Użytkownicy nie stracą jednak możliwości korzystania z aplikacji, lecz nie będą mieli dostępu funkcji, które zostaną dodane w przyszłości. Najwyższa dostępna dla nich wersja nosi oznaczenie 5.12.

Od 21 sierpnia 2018 roku Revolut będzie wspierał tylko urządzenia, pracujące pod kontrolą Androida 5.0 Lollipop lub nowszego. Co ciekawe, w informacji na swoim blogu firma zachęca użytkowników, aby… zaktualizowali swoje sprzęty do najnowszego Androida 9.0 Pie. Uznaję to za dość niefortunny żart, chociaż – przyznaję – po przeczytaniu tego nieźle się uśmiałem. Revolut chyba jednak zapomniał, że Android to nie iOS ;)

From the end of August we’ll no longer be able to fix any issues that are reported on Android devices running KitKat OS. Instead, we are encouraging our Android users to update their devices to the latest operating system – Pie 9.0

Źródło: Revolut

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona