Apex Legends wkrótce może trafić także na smartfony. Fortnite ma się czego obawiać - Tabletowo.pl

Apex Legends wkrótce może trafić także na smartfony. Fortnite ma się czego obawiać

Dołącz do dyskusji 0

W tydzień po premierze w Apex Legends gra już 25 milionów osób. To świetny wynik. Swego rodzaju rekordem było osiągnięcie 10 milionów graczy w 72 godziny od momentu uruchomienia serwerów. Strach myśleć, co będzie, gdy tytuł ten trafi na urządzenia mobilne.

Apex Legends obecnie dostępne jest za darmo na komputery PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One, ale wkrótce może też pojawić się na smartfonach, by konkurować z Fortnitem i PUBG.

Andrew Wilson, dyrektor generalny EA Games, zdradził, że chce wprowadzić Apex Legends na urządzenia z Androidem i iOS.

„Zastanawiamy się jak przenieść tę grę na urządzenia mobilne i wprowadzić cross-play. Spodziewam się, że zyska ona ogromną wartość w Azji. W tych sprawach prowadzone są już odpowiednie rozmowy.”

Choć Apex Legends jest tytułem darmowym, to za walutę zarabianą w grze na zwycięstwach, można kupować dodatkowe przedmioty. EA nie wyklucza dodania też postaci (Legend) dostępnych za prawdziwe pieniądze. Wszystko ma jednak odbywać się bez ingerowania w balans rozgrywki – tak by osoby inwestujące w tytuł prawdziwą gotówkę, nie zyskiwały przewagi nad tymi, którzy nie wydali na niego ani grosza.

Tabletowo.pl Apex Legends wkrótce może trafić także na smartfony. Fortnite ma się czego obawiać Gaming Smartfony

Tego typu mechanizmy monetyzacji Apex Legends idealnie wpisują się w standardy free-to-play na urządzenia mobilne. Pytanie tylko, jak EA podejdzie do tematu dostosowania gry pod smartfony. Ciekawi też, czy tytuł w wersji na Androida trafi do Google Play, czy też jak Fortnite, The Division 2 czy Metro Exodus, będzie dostępny z poziomu innego sklepu z aplikacjami, by zmiminalizować straty na rzecz Google.

źródło: fool.com przez Phone Arena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona