AMD ujawnia szczegóły nowych APU – Mullins i Beema - Tabletowo.pl

AMD ujawnia szczegóły nowych APU – Mullins i Beema

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl AMD ujawnia szczegóły nowych APU – Mullins i Beema Nowości

Podczas konferencji APU13 w San Jose AMD ujawniło informacje na temat następców układów Kabini i Temash, które mają pojawić się na rynku w pierwszej połowie 2014 roku. Nowe APU Mullins oraz Beema przeznaczone są do tabletów, urządzeń 2 w 1 i ultracienkich notebooków. Mają charakteryzować się dwukrotnie większą wydajnością od swoich poprzedników.

Beema oferować ma od dwóch do czterech rdzeni Puma, układ graficzny bazujący na architekturze GCN i współczynnik TDP o 10-25W. SoC produkowany będzie w 28nm procesie technologicznym. Z kolei Mullins ma konkurować z Bay Trail-T od Intela. Będzie również posiadać 2-4 rdzenie Puma i grafikę GCN, jednak SDP wynosić ma tylko 2W. Oba otrzymać mają procesor bezpieczeństwa AMD Security Processor w postaci układu ARM Cortex A5. Całość opierać się ma na technologii Trust Zone, mającej za zadanie ochronę przed atakami sieciowymi. Nowe APU wspierać mają Microsoft InstantGo, co skróci czas wybudzania i zapewni zachowanie połączenia sieciowego w stanie uśpienia.

Więcej szczegółów poznać mamy podczas targów CES 2014, które odbędą się w styczniu w Las Vegas.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona