Viber dodaje kilka nowych opcji w aplikacji, m.in. możliwość przypinania wiadomości w grupach | Tabletowo.pl

Viber dodaje kilka nowych opcji w aplikacji, m.in. możliwość przypinania wiadomości w grupach

Dołącz do dyskusji 0

Viber już teraz oferuje mnóstwo funkcji i udogodnień, jednak deweloper wymyślił kilka kolejnych, które z pewnością docenią i szybko pokochają użytkownicy tej aplikacji.

Pierwszą jest możliwość przypinania wiadomości w grupie. Wyobraźcie sobie bowiem taki scenariusz: rozmawiacie ze swoimi znajomymi o jakiejś imprezie, ustalacie jej termin i miejsce, a potem dalej sobie gawędzicie. Wtem nagle jedna z osób wpada w panikę i pyta na kiedy i gdzie się umówiliście. A że wiecie, że nie najlepiej u niej z pamięcią i za jakiś czas znowu o to zapyta, to wynajdujecie odpowiednią wiadomość i przypinacie ją na samej górze okienka z czatem, aby była zawsze widoczna na wierzchu – tak jak pokazano na poniższej grafice.

Jest tylko jeden haczyk, a właściwie dwa: wiadomość może przypiąć jedynie administrator grupyW jednym momencie może być też przypięta tylko jedna wiadomość. Zarządca grupy może także w każdym momencie odpiąć przypięty wątek.

Przypinanie wiadomości w grupach (fot. Viber)

Kolejną z nowości jest odpowiedź na konkretną wiadomość. Wyobraźcie sobie bowiem tym razem taką sytuację: rozmawiacie ze swoimi znajomymi i Wasza konwersacja rozwija się dość wartko, a nagle sobie przypominacie, że ktoś powiedział coś, co chcielibyście skomentować. Nie musicie wówczas pisać i tłumaczyć, że chodzi o to i to, tylko po prostu wynajdujecie ten post, wybieracie opcję „odpowiedz”, dzięki czemu od razu wiadomo, o co Wam chodziło. Jak to dokładnie wygląda, widzicie na poniższej grafice.

Co ciekawe, można odpowiadać również na swoje własne wiadomości, choć w tym przypadku lepiej pasuje określenie „zacytować”.

Odpowiedź na konkretną wiadomość (fot. Viber)

Ostatnią z nowości jest możliwość wysyłania jednej wiadomości do wielu osób bez jednoczesnego tworzenia grupy. Wygląda to tak, że tworzycie Nową listę grupową i coś piszecie – wizualnie wygląda to jak grupa, ale dana wiadomość pokazuje się też w osobnych czatach z każdą osobą. I jeżeli ktoś Wam odpisze, to wówczas zobaczycie odpowiedź w prywatnym czacie. Brzmi trochę skomplikowanie, ale działa bardzo prosto, sprawdziłem :)

Wysyłanie wiadomości do wielu użytkowników (fot. Viber)

Źródło: Viber

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona