fot. Move Your Hosting Day

Pierwsza edycja Move Your Hosting Day – przenieś hosting w Cyber Monday

Zupełnie naturalne jest, że monopolizacja rynku ma negatywny wpływ nie tylko na mniejsze firmy, ale przede wszystkim na klientów. Konkurencyjność zawsze działa na korzyść tych ostatnich i wpływa na rozwój całej branży. Nierzadko jednak w praktyce okazuje się, że wielu klientów nie wie o istnieniu alternatywy i ma poczucie, że jest skazana na to, co nie do końca spełnia ich oczekiwania. Akcja „Move Your Hosting Day” ma pomóc odwrócić ten trend i zachęcić do zmiany dostawcy usługi hostingowej.

Akcja wzorowana jest na amerykańskim „Move Your Domain Day”, który po raz pierwszy zorganizowano w 2011 roku. Zapoczątkował go jeden z klientów giganta hostingowego, GoDaddy.com, który pewnego dnia oznajmił, że zamierza przenieść 51 domen do innego dostawcy i przy okazji do tego samego zachęcił innych klientów. Na skutek jego apelu, wspomniana firma w zaledwie trzy dni straciła ponad 16 tysięcy domen na rzecz konkurencji!

Skala często bywa problemem

Z badań przeprowadzonych przez Front Zmian wynika, że w Polsce sytuacja też nie wygląda tak kolorowo, jak mogłoby się wydawać. Okazuje się bowiem, że aż 40% klientów dużych firm hostingowych nie jest zadowolonych z jakości świadczonych przez nie usług, a kolejne 34,9% określa ją jako „średnią”. Jako główne powody podają wysokie ceny i niską jakość obsługi. A trzeba wiedzieć, że ponad 70% rynku jest w rękach swoistego oligopolu Nazwa.pl, Home.pl oraz H88.pl.

Mniejsze firmy hostingowe postanowiły więc się skrzyknąć i zorganizować „Move Your Hosting Day”. Założeniem wspomnianej akcji jest zwrócenie uwagi klientów, że istnieje alternatywa, która jednocześnie może być tańsza i często po prostu lepsza, również w kwestii podejścia do klienta. Jak twierdzą twórcy akcji, naprawienie sytuacji jest możliwe tylko przez stopniowe zwiększanie potencjału całej reszty rynku hostingowego i uświadamianie klientów, że może być inaczej.

Klienci coraz częściej dostrzegają alternatywę…

…i decydują się powierzyć hosting firmom z unikalnym podejściem. Najczęstszymi powodami są zbyt wysokie lub nagle zmieniające się ceny (taki podało 23,8% pytanych w badaniu Frontu Zmian), niska jakość obsługi klienta (18,1%) i problemy z wydajnością technologii (14,3%) u dużych dostawców. Dość często byli klienci dużych firm hostingowych musieli borykać się też z awaryjnością infrastruktury.

Sprawdź i przekonaj się, że usługa hostingowa może być lepsza

Akcja „Move Your Hosting Day” rozpoczyna się 26 listopada 2018 roku. W jej ramach organizacja Front Zmian, w skład której wchodzą m.in. Opiekunbloga.pl, cal.pl, AngryBytes.pl i dhosting.pl, pomoże zainteresowanym przenieść stronę na nowy hosting. Co więcej, nowi klienci otrzymają darmowe usługi przez cały jeden rok – po tym czasie będą mogli zdecydować co dalej.

Zdajemy sobie sprawę, że by coś zmienić, często trzeba działać poza schematami, stąd akcja #MYHD. Chcemy umożliwić osobom, które mają już opłacony hosting w jednej z grup hostingowych (Nazwa, Home lub H88), by bez stresu i dodatkowych kosztów mogli spróbować czegoś innego i przekonali się, że można lepiej. Właśnie dlatego przez jeden dzień, będziemy tym osobom oferowali usługę hostingową za darmo na rok. – napisali organizatorzy akcji

Oferta jest naprawdę atrakcyjna – tym bardziej, że Tabletowo od dłuższego czasu korzysta z usług dhosting (jednego z uczestników akcji #MYHD) i nie mamy powodów do narzekań. Więcej informacji na temat akcji „Move Your Hosting Day” znajdziecie na podlinkowanej poniżej stronie internetowej:

Źródło: informacja prasowa