4Shared dla Windows Phone – lepsza beta, niż nic | Tabletowo.pl
Huawei Matebook D14 – najlepiej sprzedający się laprop w Polsce

4Shared dla Windows Phone – lepsza beta, niż nic

Dołącz do dyskusji 0

Jedna z najstarszych tego typu usług w Internecie – 4Shared jest już dostępna jako aplikacja dla Windows Phone. Co prawda na razie w wersji beta i niedostępna dla naszego regionu, jednak wystarczy kilka zmian w ustawieniach, by móc ją pobrać na urządzenia pod kontrolą Windows Phone 8 i 8.1. Na tę aplikację czekaliśmy dosyć długo – od zapowiedzenia jej aż do udostępnienia w Sklepie minęło dobre kilka miesięcy.

Aplikacja dla Windows Phone nie jest na szczęście nieudolnym wrapperem, a pełnoprawnym programem opartym o API 4Shared. Tym samym działa ona naprawdę bezproblemowo po podłączeniu swojego konta w usłudze 4Shared. W palecie możliwości aplikacji znajduje się oczywiście możliwość przesyłania plików na serwer, przenoszenia ich z jednego folderu do drugiego, przeglądania ich oraz kopiowania bezpośrednio z poziomu aplikacji.

Do tego możemy przeszukiwać 4Shared w poszukiwaniu muzyki, wideo i innych plików, które możemy następnie zapisać w pamięci urządzenia. Jeżeli chcemy je przesyłać strumieniowo, nie ma w tym żadnego problemu, bowiem i taka funkcja w ramach aplikacji dla Windows Phone się pojawiła.

Ponadto, pojawia się możliwość tworzenia linków do naszych plików i udostępniania ich w mailu oraz mediach społecznościowych. Niestety, nie ma możliwości przesyłania naszych plików bezpośrednio do usług chmurowych, a powiem szczerze, że taka opcja mogłaby być naprawdę przydatna przy migracji naszych zapisanych dokumentów do jakiegokolwiek serwisu służącego do przechowywania naszych osobistych plików.

Transfer danych z i do 4Saared za pośrednictwem tej aplikacji odbywa się bezproblemowo. Ani razu nie miałem okazji zobaczyć komunikatu o błędzie podczas przesyłania danych. Także i usługa dostarczania multimediów poprzez strumieniowanie działała bez zarzutu.

4shared-windows-phone

Wygląd – bez szału, ale jak najbardziej ok

To, na co zwracam uwagę podczas testowania jakichkolwiek aplikacji dla Windows Phone, to także wygląd. Bardzo lubię, gdy producenci przykładają się do pełnej spójności interfejsu aplikacji z systemem mobilnym Microsoftu. Oczywiście, gigant z Redmond mocno zadbał o to, by wielkich odstępstw nie było, jednak nie wszyscy deweloperzy biorą sobie te zalecenia do serca. Z wyglądem jest jak najbardziej ok – 4shared przypomina mi to, co możemy znaleźć w aplikacji OneDrive. Wszystko jest naprawdę przejrzyste i mądrze podzielone, ale oczywiście bez zbędnego szału, czy wodotrysków. W normie, tak jak powinno być, nie mam zastrzeżeń.

Nie możesz zainstalować aplikacji? Zmień region!

Zmiana regionu w telefonie na Stany Zjednoczone pozwoli nam na ściągnięcie i zainstalowanie tej aplikacji. Jak na razie nie jest ona dostępna dla „naszego” Sklepu. Aby to uczynić, przejdźcie do Ustawień i wybierzcie „region”. Tam zmieńcie go na „Stany Zjednoczone” i zrestartujcie urządzenie. Po tej operacji będziecie mogli pobrać aplikację. Po zmianie regionu z powrotem na „Polska”, dalej będziecie mogli korzystać z 4Shared.

Należy pamiętać także, że jak na razie, ta aplikacja jest w wersji Beta, zatem mogą pojawić się pewne niedogodności w trakcie jej używania. Ja natomiast niczego takiego nie uświadczyłem.

4Shared dla Windows Phone możecie pobrać stąd:

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona