Czy Google wstydzi się Androida? Podczas konferencji dotyczącej nowych Pixeli nazwa tego systemu nie padła ani razu - Tabletowo.pl
Ważne

Czy Google wstydzi się Androida? Podczas konferencji dotyczącej nowych Pixeli nazwa tego systemu nie padła ani razu

Podczas wydarzenia, na którym zobaczyliśmy nowe Pixele, można było zauważyć jedną interesującą rzecz: osoby prezentujące kolejne sprzęty Google, ani razu nie wspomniały Androida, posługując się nazwą tego systemu. Raczej nie było w tym przypadku. Pytanie tylko: co to może oznaczać?

Gdyby sięgnąć nieco w przeszłość, do 2016 roku, kiedy to Google pokazywało światu pierwsze smartfony z linii Pixel, nie szczędzono słów pochwały dla najnowszej wersji Androida – Nougat. Zapowiadano szybsze aktualizacje i podkreślano kluczowe funkcje systemu oraz to, jak dobrze będzie się z nich korzystać na nowym urządzeniu. Frazę „Android” można usłyszeć tam co najmniej 8 razy.

Dwa lata później, podczas konferencji Google, słowo „Android” nie pada ani razu

Zapis tekstu z konferencji Google poświęconej Pixelom i innym nowościom raczej się nie myli. Zresztą, można go samodzielnie prześledzić, otwierając listę dialogową z klipu umieszczonego w YouTube. Prezenterzy Google’a mówią o różnych rzeczach: o Pixelach, chromebooku Slate, Home Hubie, aplikacji Wiadomości, Asystencie Google i Chrome OS. W kontekście Androida wypowiadają się tylko jako o „systemie operacyjnym”, ale nigdzie podczas prawie półtoragodzinnej konferencji nie da się usłyszeć słówka „Android”.

Osoba, która jest rzekomo zaznajomiona z marketingową strategią Google wskazała, że marka Android okazała się w ostatnich latach nieskuteczna w reklamie, w skojarzeniu ze sprzętem i usługami. Dlatego nie podkreśla się już jej znaczenia w materiałach promocyjnych.

Google podobno rozważa wewnętrzne wycofanie nazwy Android z produktów typu Pixel, choć może się to wiązać z ogromnymi zastrzeżeniami osób, które nie widzą innej możliwości, by system napędzający ich urządzenia nazywał się jakoś inaczej (nawet jeśli konstrukcyjnie nie różniłby się w żaden sposób od „normalnego” Androida).

Ciekawe, czy to tylko daleko posunięte plotki bazujące na nic nieznaczącym niedopatrzeniu Google, czy rzeczywiście coś jest na rzeczy i w przyszłym roku szykuje się mała rewolucja w nazewnictwie systemu wraz z nadejściem 10. wersji Androida. Jak myślicie?

źródło: 9to5google przez PhoneArena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona