Tam, gdzie inni widzą stracone szanse, Xiaomi widzi potencjał. Huami zaprezentuje wkrótce dwa smartwatche
Ważne
Mediaexpert - Note 9!

Tam, gdzie inni widzą stracone szanse, Xiaomi widzi potencjał. Huami zaprezentuje wkrótce dwa smartwatche

Huami jest spółką zależną od Xiaomi. Za jej pomocą Chińczycy wprowadzają swoje smartwatche między innymi do Indii. I to właśnie stamtąd pochodzą zapowiedzi nowych zegarków tej firmy. Pojawią się na indyjskim rynku już 24 lipca.

Zwiastun, który pojawił się w formie grafiki na twitterowym koncie Amazfit India, ukazuje zegarek z kwadratową kopertą. Całkiem możliwe, że jest to wprowadzany na indyjski rynek Amazfit BIP, który od jakiegoś czasu mogą kupować klienci z USA. Kosztuje on tam prawie 100 dolarów i wytrzymuje 30 dni bez ładowania dzięki baterii 190 mAh. Ma wyświetlacz dotykowy, GPS, barometr, kompas, czujnik tętna, akcelerometr i potrafi śledzić aktywność fizyczną oraz sen użytkownika.

Smartwatch wyposażono w kolorowy wyświetlacz o przekątnej 1,8 cala i przykryto go szkłem 2.5D Corning Gorilla Glass. Zegarek jest też odporny na wodę – na poziomie certyfikatu IP68. Waży 31 gramów.

Podoba mi się przewodnie hasło Huami:

„Niektórzy bezczynnie czekają na zmiany, inni po prostu robią to dobrze.”

Obraz poniżej przedstawia również drugi smartwatch, którym ma być Amazfit Stratos. Ten model ma kolorowy wyświetlacz dotykowy o przekątnej 1,34 cala (320×300 pikseli) i również chroniony jest odpornym na zarysowania szkłem 2.5D Corning Gorilla Glass. Konstrukcję zegarka wzmocniono dodatkowo przy pomocy obudowy z włókna węglowego i ceramicznych ramek.

Stratos ma w zanadrzu kilka ciekawych funkcji – może obliczać maksymalne zużycie tlenu, obciążenie treningowe i czas regeneracji. Wyposażono go w trzy fizyczne przyciski ze stali nierdzewnej i wymienny silikonowy pasek 22 mm. Użytkownicy mogą słuchać muzyki bez konieczności zabierania ze sobą telefonu, przy założeniu, że wcześniej zrzucą utwory do pamięci zegarka. Model ten dostarcza powiadomienia z różnych aplikacji, w tym klienta poczty e-mail.

Amazfit Stratos napędzany jest przez procesor 1.2 GHz i wspierany przez 4 GB pamięci wewnętrznej. Huami twierdzi, że bateria zapewni 5 dni intensywnego użytkowania i 11 dni podstawowego. Jest wodoodporny i można nurkować w nim do głębokości 50 metrów. Za niego trzeba zapłacić w Stanach Zjednoczonych blisko 200 dolarów.

Interesujące, że Xiaomi stara się poszerzać „zasięg rażenia” smartwatchy – czy to wprowadzając nowe urządzenia czy modyfikując ich nazwy i prezentując na nieobsługiwanych dotąd rynkach (tak najpewniej będzie w tym wypadku). Choć inteligentne zegarki to branża, w której trudno się utrzymać, Chińczycy nie dają za wygraną. Ciekawe, czy ta strategia na dłuższą metę się opłaci.

źródło: Tech2

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona