Tryb incognito trafia do YouTube na Androidzie. To kolejny poziom ukrywania historii przeglądania
Ważne

Tryb incognito trafia do YouTube na Androidzie. To kolejny poziom ukrywania historii przeglądania

Na początku tego roku YouTube zaczął testy trybu incognito w swojej aplikacji na Androida. Wraz z najnowszą aktualizacją programu, funkcjonalność ta trafi na wszystkie urządzenia z mobilnym systemem Google. Rzecz jest prosta: tryb incognito wyłącza historię przeglądania i wyszukiwania w aplikacji YouTube, zupełnie jak w Chrome.

Tryb incognito w aplikacji YouTube znajdziemy pod ikonką użytkownika, w prawym górnym rogu ekranu. Trudno chyba o bardziej domyślne miejsce na umieszczenie skrótu do tej opcji.

Kiedy wybierzemy polecenie „Włącz tryb incognito”, pojawi się informacja o przejście w tryb prywatny, a nasz awatar w górnej części interfejsu zamieni się na ikonę kapelusza z okularami na czarnym tle. U samego dołu ekranu cały czas będzie wyświetlać się informacja o korzystaniu z tego trybu. Nasza aktywność w sesjach będzie niewidoczna.

W trybie incognito nie można przeglądać sekcji zasubskrybowanych kanałów, wysyłać wiadomości innym użytkownikom, czy korzystać z zakładki Biblioteki. Jedynymi miejscami, do których mamy dostęp to ekran główny i kategoria „Na czasie”.

Żeby zostawić łapkę w górę czy pozostawić komentarz, trzeba będzie zrobić to jawnie. Przy próbie podjęcia takiej aktywności, aplikacja zaproponuje nam wyjście z trybu prywatnego.

Po wyłączeniu trybu incognito, zapis naszej aktywności zostanie wyczyszczony, a my zostaniemy zalogowani na ostatnio używane konto. Tryb wyłączy się również sam po dłuższym czasie nieaktywności z naszej strony

Nowa funkcjonalność oczywiście nie oferuje prywatności bezwzględnej. Choć historia przeglądania i wyszukiwania są usuwane, nadal mogą być widoczne dla pracodawcy, szkoły czy dostawcy usług internetowych.

Żeby skorzystać z trybu prywatnego, należy zaktualizować aplikację YouTube na Androidzie do wersji 13.25.56. Jest już ona dostępna do pobrania przez sklep Google Play.

źródło: własne

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona