Tryb incognito trafia do YouTube na Androidzie. To kolejny poziom ukrywania historii przeglądania - Tabletowo.pl

Tryb incognito trafia do YouTube na Androidzie. To kolejny poziom ukrywania historii przeglądania

Na początku tego roku YouTube zaczął testy trybu incognito w swojej aplikacji na Androida. Wraz z najnowszą aktualizacją programu, funkcjonalność ta trafi na wszystkie urządzenia z mobilnym systemem Google. Rzecz jest prosta: tryb incognito wyłącza historię przeglądania i wyszukiwania w aplikacji YouTube, zupełnie jak w Chrome.

Tryb incognito w aplikacji YouTube znajdziemy pod ikonką użytkownika, w prawym górnym rogu ekranu. Trudno chyba o bardziej domyślne miejsce na umieszczenie skrótu do tej opcji.

Kiedy wybierzemy polecenie „Włącz tryb incognito”, pojawi się informacja o przejście w tryb prywatny, a nasz awatar w górnej części interfejsu zamieni się na ikonę kapelusza z okularami na czarnym tle. U samego dołu ekranu cały czas będzie wyświetlać się informacja o korzystaniu z tego trybu. Nasza aktywność w sesjach będzie niewidoczna.

W trybie incognito nie można przeglądać sekcji zasubskrybowanych kanałów, wysyłać wiadomości innym użytkownikom, czy korzystać z zakładki Biblioteki. Jedynymi miejscami, do których mamy dostęp to ekran główny i kategoria „Na czasie”.

Żeby zostawić łapkę w górę czy pozostawić komentarz, trzeba będzie zrobić to jawnie. Przy próbie podjęcia takiej aktywności, aplikacja zaproponuje nam wyjście z trybu prywatnego.

Po wyłączeniu trybu incognito, zapis naszej aktywności zostanie wyczyszczony, a my zostaniemy zalogowani na ostatnio używane konto. Tryb wyłączy się również sam po dłuższym czasie nieaktywności z naszej strony

Nowa funkcjonalność oczywiście nie oferuje prywatności bezwzględnej. Choć historia przeglądania i wyszukiwania są usuwane, nadal mogą być widoczne dla pracodawcy, szkoły czy dostawcy usług internetowych.

Żeby skorzystać z trybu prywatnego, należy zaktualizować aplikację YouTube na Androidzie do wersji 13.25.56. Jest już ona dostępna do pobrania przez sklep Google Play.

źródło: własne

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona