Apple Pay

Apple Pay ponownie dostępne w Polsce – nieoficjalnie. Aplikacja Boon znowu wspiera polskie banki

Jeżeli uważnie śledzicie temat Apple Pay w Polsce to zapewne wiecie, że pewną iskierkę nadziei dawała swego czasu aplikacja Boon. Ostatecznie wsparcie dla polskich kart płatniczych zostało usunięte, a jedyna szansa na płatność jabłkofonem legła w gruzach. Musiało minąć trochę miesięcy, aby sadownicy znowu mogli płacić telefonem przy użyciu swoich plastikowych pieniędzy.

O aplikacji boon i możliwości płacenia przy jej pomocy przez Apple Pay niemal dokładnie rok temu pisał dla Was Rafał.  Potrzebował siedmiu miesięcy, aby określić ją jako zgaszoną iskierkę nadziei. Wygląda na to, że znowu udało się wykrzesać odrobinę ognia.

Operator właśnie zdjął blokadę, która uniemożliwiała doładowanie konta Boon we współpracy z polskimi kartami. Dlaczego tak się stało? Tego nie wiemy. Być może gigant z Cupertino przestał przyciskać usługodawcę do ściany, bo sam planuje wprowadzić wsparcie dla Apple Pay w Polsce? Przecież plotki mówią, że ma się to stać już za miesiąc.

Boon Apple Pay (fot. Tabletowo)

Internauci donoszą, że nie ma żadnych problemów z kartami MasterCard wydanymi przez BZ WBK, Millenium i mBank. Nie ma jakichkolwiek przesłanek, aby inne banki nie radziły sobie z tą opcją, ale jeżeli tak jest – koniecznie dajcie znać. Wygląda na to, że posiadacze plastików z logo Visa muszą chwilowo obejść się smakiem. Warto w jednak zaznaczyć, że aby zainstalować aplikację boon należy w ustawieniach telefonu zmienić region na Wielką Brytanię lub Stany Zjednoczone.

To Apple Pay w Polsce w końcu działa, czy nie? Sprawa jest skomplikowana

Po pierwsze, oficjalne wsparcie giganta z Cupertino jeszcze nie zostało dodane i przy każdej płatności realizowanej w Polsce przy pomocy Apple Pay, potrzebny jest pośrednik. We wpisie opisywany jest jeden (jedyny?) z nich – aplikacja Boon.

Po drugie, to nie jest pierwszy tego typu wybryk dotyczący Apple Pay w Polsce. W pierwszej połowie 2015 roku, w App Store pojawiła się opisywana aplikacja Boon, która początkowo współdziałała z polskimi kartami. Po jakimś czasie możliwość ta została zablokowana. Pewnym sposobem na obejście tematu było wykorzystanie Revoluta (który niezmiennie od roku obiecuje rychłe dodanie wsparcia dla Apple Pay), jako pośrednika pomiędzy… polską kartą a aplikacją Boon. Ten zamieszany stan rzeczy nieco się unormował i teraz ponownie można użyć polskiej karty. Może nie bezpośrednio, ale można. Ciekawe, kiedy doczekamy się następnego plot-twista ;).

źródło: Cashless