SJCAM SJ8 (fot. SJCAM)

Uprawiasz sport i szukasz odpowiedniej kamery 4K? Najnowszy SJCAM SJ8 Pro jest dla Ciebie

Firma SJCAM jest znana ze swoich kamer wśród miłośników rejestrowania mocnych wrażeń. Do już dostępnych modeli oficjalnie dołączyła nowa seria urządzeń, SJ8. Póki co, należą do niej trzy modele: Air, Plus i najbardziej rozbudowany, Pro.

SJCAM SJ8 Plus i SJCAM SJ8 Pro posiadają taki sam, siedmiosoczewkowy obiektyw o kącie widzenia 170° i jasności f/2.8 – dla lepszej jakości zastosowano dwie soczewki asferyczne. Sensory w rodzinie SJ8 się różnią – najprostszy SJCAM SJ8 Air ma sensor Panasonica, wystarczający do nagrywania obrazu o rozdzielczości 1296P przy 30 fps. Modele wyższe mają sensory Sony, zdolne do nagrywania obrazu w rozdzielczości 4K, przy czym SJCAM SJ8 Plus (IMX117) obsługuje tę rozdzielczości przy 30 fps, a SJCAM SJ8 Pro (IMX 377) przy 60 fps. Do tego oba mogą także nagrywać w rozdzielczości FHD z prędkością do 120 fps.

Za dobrą jakość nagrań odpowiadać będzie również stabilizacja obrazu: tylko najprostszy model SJCAM SJ8 Air jest jej pozbawiony, natomiast SJCAM SJ8 Plus i SJCAM SJ8 Pro są wyposażone w podwójną, optyczną i elektroniczną stabilizację, przy czym model Plus ma żyroskopową trójosiową, a Pro sześcioosiową.

Wszystkie wersje obsługiwane są za pomocą sporego, 2,33-calowego ekranu dotykowego o rozdzielczości 720×480 pikseli. SJCAM SJ8 Plus i SJCAM SJ8 Pro mają dodatkowy, monochromatyczny ekranik OLED o rozmiarze 0,96 cala, na którym sprawdzić można najważniejsze w danym momencie informacje.

fot. SJCAM

Za zasilanie odpowiada wbudowana bateria o pojemności 1200 mAh, wystarczająca na 130 minut pracy SJ8 Air, 100 minut SJ8 Plus i 90 minut SJ8 Pro przy wyłączonym ekranie i Wi-Fi. Skoro zaś już o Wi-Fi mowa, to warto zaznaczyć, że dwa mocniejsze urządzenia zdolne są do pracy w paśmie 5 GHz (choć niestety brak zgodności z sieciami AC), co znakomicie przyspiesza współpracę i wymianę danych ze zgodnymi urządzeniami.

Wszystkie modele obsługują karty microSD o pojemności do 128 GB. Do ładowania i komunikacji z komputerem służy port USB-C.

fot. SJCAM

Źródło: SJCAM dzięki Galaktyczny