Samsung Galaxy J7 Prime 2 (fot. Samsung)

Zadebiutował Samsung Galaxy J7 Prime 2 – jak widać, trudno w pełni pozbyć się starych nawyków

Za każdym razem podśmiewam się z Samsunga, kiedy wypuści na rynek smartfon z przydługą nazwą, gdyż momentalnie przypominają mi się „kwiatki” jego autorstwa z przeszłości. Starych przyzwyczajeń najwyraźniej jednak trudno się pozbyć, czego przykładem jest Samsung Galaxy J7 Prime 2.

Oczywiście pod względem logicznym nazwa najnowszego smartfona jest w porządku, gdyż około półtora roku temu Samsung wypuścił na rynek Galaxy J7 Prime, więc mamy tu do czynienia z jego bezpośrednim następcą. Mimo wszystko miałem jednak nadzieję, że Samsung znalazł bardziej przejrzysty sposób na nazywanie kolejnych generacji danego modelu – mówię tu o dopisku „2018”. Nie pamiętam bowiem już, kiedy ostatnio Koreańczycy użyli kolejnej cyfry w kolejności.

Przestańmy jednak pastwić się nad nazwą Galaxy J7 Prime 2 i zobaczmy, co oferuje ten model. Smartfon wyposażono w wyświetlacz PLS TFT LCD o przekątnej 5,5 cala, proporcjach 16:9 i rozdzielczości Full HD, tj. 1920×1080 pikseli, co przekłada się na 401 ppi. Sercem urządzenia jest ośmiordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,6 GHz i strzelam w ciemno, że jest to Exynos 7870 (8x ARM Cortex-A53; 14 nm) z układem graficznym Mali-T830 MP1 (aczkolwiek sam Samsung nie precyzuje tego na stronie produktu). Do tego są 3 GB RAM32 GB pamięci wbudowanej (dla użytkownika pozostaje 23,9 GB) z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 256 GB.

Zarówno na tyle, jak i przodzie Galaxy J7 Prime 2 znajduje się pojedynczy aparat główny o rozdzielczości 13 Mpix z przysłoną f/1.9. Łączność w smartfonie zapewniają moduły: Bluetooth 4.1, jednozakresowe Wi-Fi 802.11 b/g/n 2,4 GHz, LTE (z obsługą pasma B20 800 MHz), GPS, Glonass i Beidou oraz złącza: słuchawkowe 3,5 mm i microUSB 2.0. Smartfon nie ma NFC, ale za to oferuje niehybrydowy Dual SIM (2x nano SIM + microSD) i czytnik linii papilarnych.

Galaxy J7 Prime 2 pracuje pod kontrolą systemu Android (Samsung nie precyzuje, którego dokładnie wydania) i warto w tym miejscu dodać, że na pokładzie pojawił się również Samsung Mall (zainteresowani znajdą więcej informacji na temat tej platformy w >tym artykule<). Jest też wsparcie dla Samsung Pay mini, aczkolwiek płacić można nie za pomocą modułu NFC (gdyż go nie ma), a skanera kodów QR. Smartfon zasila niewymienny akumulator o pojemności 3300 mAh. Całość ma wymiary 151,7x75x8 mm i waży 170 gramów.

Samsung Galaxy J7 Prime 2 dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i złotej (obie mają czarne przody). Sugerowaną cenę tego modelu ustalono na 13999 rupii indyjskich, tj. równowartość ~740 złotych.

Jeżeli kogoś jeszcze by interesowało, czym różni się Galaxy J7 Prime 2 od Galaxy J7 Prime, to w zasadzie tylko kilkoma rzeczami. Ten pierwszy ma dwa razy więcej pamięci wbudowanej (32 GB vs 16 GB) i kamerkę 13 Mpix f/1.9 na przodzie (vs 8 Mpix f/1.9). Jest też minimalnie cięższy (170 gramów vs 167 gramów) i najpewniej pracuje pod kontrolą nowszego Androida (aczkolwiek nie jestem tego w stanie potwierdzić). Ten ostatni nie wspiera również Samsung Pay mini i platformy Samsung Mall. Koniec końców Samsung zrobił kopiuj-wklej, gdyż zmian jest naprawdę malutko.

Źródło: Samsung