fot. Google

Smartfonów Samsunga nie ma na liście polecanych urządzeń dla biznesu, którą stworzyło Google

Google opublikowało wytyczne dla smartfonów z Androidem, na podstawie których mogą one uzyskać miano polecanych dla klientów biznesowych. Koncern wymienił także ponad dwadzieścia modeli, spełniających postawione wymagania. Na liście nie ma jednak ani jednego urządzenia marki Samsung…

Zdaniem Google, idealny smartfon dla klienta biznesowego powinien spełniać minimalne wymagania sprzętowe (o nich za chwilę) oraz być bezpieczny i na bieżąco aktualizowany. W tym ostatnim przypadku aktualizacje powinny być rozsyłane do użytkowników maksymalnie w ciągu 90 dni od udostępnienia ich przez koncern z Mountain View.

Jeśli zaś chodzi o wymagania sprzętowe, to smartfon powinien pracować pod kontrolą co najmniej Androida 7.0 Nougat, mieć 64-bitowy procesor o częstotliwości taktowania nie niższej niż 1,4 GHz, a do tego również minimum 2 GB RAM i 32 GB pamięci wbudowanej oraz aparaty o rozdzielczościach co najmniej 10 Mpix na tyle i 2 Mpix na przodzie. Google wymaga też, aby urządzenie doczekało się co najmniej jednej, dużej aktualizacji oprogramowania (tj. nowego wydania Androida) oraz było dostępne w wersji bez simlocka.

Koncern z Mountain View opublikował przy okazji listę smartfonów, które spełniają postawione wymagania. Znalazły się na niej: BlackBerry KEYone, BlackBerry Motion, Google Pixel, Google Pixel XL, Google Pixel 2, Google Pixel 2 XL. Huawei Mate 10Huawei Mate 10 Pro, Huawei P10Huawei P10 Plus, Huawei P10 Lite, LG G6, LG V30, Motorola Moto X4, Motorola Moto Z2 Force, Nokia 8, Sony Xperia XA2Sony Xperia XA2 UltraSony Xperia XZ PremiumSony Xperia XZ1 i Sony Xperia XZ1 Compact.

Osobiście najbardziej zaskoczyła mnie obecność na przywoływanej liście Huawei P10 Lite (chociaż w sumie nie wiem dlaczego, jakoś tak), lecz jeszcze bardziej zdziwiło mnie, że nie ma na niej ani jednego smartfona marki Samsung. Google deklaruje jednak, że sukcesywnie będzie uzupełniać ją o kolejne modele, lecz mimo wszystko trochę słabo to wygląda. Szczególnie, że nie brakuje na niej średniaków konkurencji.

Źródło: Google dzięki Android Police