Ważne

Apple HomePod? Mocne 1/10 pod względem możliwości naprawy

HomePod jest jednym z droższych inteligentnych głośników – w Polsce można go kupić za 1699 złotych. Ewentualne naprawy nie będą tanie, a to przynajmniej z jednego powodu: Apple ewidentnie nie postarało się, żeby nowe części można było łatwo zamontować.

Inteligentny głośnik od Apple trudno rozkręcić, a zainstalowane w nim części trzymają się na swoich miejscach dzięki grubym warstwom kleju. Z tego powodu redakcja iFixit, starając się określić potencjał naprawczy tego urządzenia, wystawiła mu ocenę 1/10.

Można chwalić to, że HomePod sprawia wrażenie solidnego urządzenia, ale ma to swoją cenę. Żeby głośnik Apple był tak wytrzymały, zrezygnowano z modularnej budowy. Na przykład nie da się dostać do środka urządzenia, nie uszkadzając siatki chroniącej zestaw przetworników odpowiedzialnych za emisję dźwięku. Z kolei żeby przyjrzeć się bliżej płycie głównej głośnika, trzeba odciąć część obudowy przy pomocy piły. Zabawy pewnie przy tym co nie miara.

Wszystko to sprawia, że HomePod jest prawie że niemożliwy do naprawy przez nawet średniozaawansowanego użytkownika. W razie usterki nie ma nawet nad czym się zastanawiać i zanieść głośnik do serwisu, w którym będą wiedzieli, co z nią zrobić, oraz – co oczywiste – w jaki sposób wycenić usługę.

HomePod wcale nie powstał jako rywal dla Google Home i Amazon Echo. To głośnik Apple – po prostu

źródło oraz zdjęcia: iFixit

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona