Ważne

Serwis bloog.pl zostanie zamknięty 31 marca 2018 roku

Z końcem stycznia 2018 roku zamknięty zostanie serwis blog.pl, który odegrał znaczącą rolę w kształtowaniu się całego, polskiego internetu, nie tylko samej blogosfery. Raczej nikt nie spodziewał się jednak, że już wkrótce, bo dokładnie 31 marca 2018 roku, to samo spotka kolejny serwis, tym razem (równie istotny patrząc z perspektywy czasu) bloog.pl.

Bloog.pl powstał w 2005 roku. 12 lat to kupa czasu i na pewno większość z Was wie, jak na przestrzeni tych lat zmienił się internet oraz internauci. Co prawda blogi nigdy nie umrą, lecz w obecnych realiach przetrwają jedynie wyspecjalizowane i profesjonalne. Pozostałe prędzej czy później “padną” i w sumie jedynym sposobem na ich przetrwanie jest przeniesienie się autorów ze swoim kontentem do mediów społecznościowych, które obecnie są szalenie popularne.

Właścicielem bloog.pl jest Wirtualna Polska. Od kilku lat zauważono, że serwis odwiedza coraz mniej internautów. Na przykład w październiku 2011 roku odnotowano 3,36 miliona użytkowników i 22,83 miliona odsłon, natomiast w analogicznym okresie cztery lata później (10.2015) już tylko milion użytkowników  i 4,23 miliona odsłon. Brak wizji odwrócenia w najbliższej perspektywie tego niekorzystnego trendu nie mogła skutkować niczym innym, jak właśnie decyzją o zamknięciu serwisu.

Wirtualna Polska oficjalnie poinformowała, że po 31 marca 2018 roku cała zawartość zostanie bezpowrotnie usunięta. Piszący na platformie blogerzy mają więc dwa i pół miesiąca na to, aby przenieść swój kontent w inne miejsce. Tych na szczęście nie brakuje, ponieważ cały czas jest masa zarówno płatnych, jak i darmowych alternatyw.

Źródło: bloog.pl, WirtualneMedia

Komentarze

 • Esy

  Raz blog.pl, raz bloog.pl. Mógłby się pan redaktor zdecydować?

  • Jack.

   Czytanie ze zrozumieniem chyba nie jest mocną stroną. Powinieneś byś tego świadom, skorzystać z tego i dobrze będzie jeśli nie będziesz wypowiadać się od tekstami. Może lepiej radzisz sobie ze słuchu. Dla każdego coś dobrego. Ważne by znać swoje mocne i słabe strony! :)

  • blog.pl i bloog.pl to dwa różne serwisy.

 • Woolfie

  Niech Esy przeczyta artykuł ze zrozumieniem. Wpis dotyczy dwóch serwisów. Ten z pojedyńczym “o” kończy się w styczniu a ten z dwoma “o” w nazwie zamyka się w marcu. Może tak kawusię od rana?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona