TWRP od teraz wspiera kolejne urządzenia, w tym Razer Phone, Xiaomi Redmi 5 i… Galaxy Tab S2

Dosyć rzadko poruszamy tę tematykę na Tabletowo, ale zgodzicie się chyba ze mną, że świat modyfikacji jest ściśle powiązany ze światem Androida. Przygody z custom ROM-ami bardzo często należy rozpocząć właśnie od wgrania odpowiedniego recovery. Jednym z nich jest TWRP, a zajmująca się nim ekipa deweloperów poszerzyła właśnie listę wspieranych urządzeń o kilka interesujących pozycji.

Tak jak wspomniałem we wstępie, modyfikacje systemowe smartfonów z Androidem w zdecydowanej mierze opierają się na custom recovery. Najpopularniejszym i najprawdopodobniej najbardziej lubianym przez użytkowników jest Team Win Recovery Project, które szerzej znane jest jako TWRP.

Naprawdę trudno doszukać się smartfona zaliczanego do legend, którego nie wspiera ta ekipa deweloperów. Dosyć często zdarza się jednak, że trzeba poczekać dłuższą chwilkę na dodanie „obsługi” mniej popularnych modeli – w końcu takie custom recovery musi zostać przygotowane indywidualnie na każde urządzenie. Wgranie złego może skończyć się tragicznie, o czym kiedyś miałem okazję się przekonać – ale to historia na inny artykuł ;).

Przejdźmy jednak do konkretów. W ostatni dzień roku, następujące urządzenia otrzymały wsparcie dla TWRP. W nawiasach znajdują się ich nazwy, których kliknięcie przeniesie Was na odpowiednią podstronę witryny deweloperów.

Interesujących pozycji jest kilka. Dwie ostatnie nie powinny wzbudzić zainteresowania u żadnego Polaka, ale na szczególną uwagę zasługuje tutaj dwuletni tablet Samsunga – Galaxy Tab S2, zarówno w wersji 8.0, jak i 9.7. Jestem przekonany, że ucieszyła się też część posiadaczy obu uwzględnionych smartfonów HTC. Razer Phone’a i oba modele Xiaomi w chwili obecnej traktuję raczej jako zachęcającą ciekawostkę, niż coś niezwykle oczekiwanego.

Być może zastanawiacie się, dlaczego poruszam w ogóle temat wsparcia TWRP. Ano dlatego, że znalazło się tu kilka starszych modeli, które można ożywić dzięki modyfikacjom – wspominał zresztą o tym Grzesiek w swoim artykule dotyczącym Oreo na Nexusie 7 2013. Nikogo nie chcę zmuszać do dłubania w oprogramowaniu, ale jeśli ktoś chciałby rozpocząć swoją przygodę, to aplikacja tego recovery może się przydać ;).

źródło: AndroidPolice
grafika: GoAndroid, Pexels, XDA Developers