Recenzja HTC U11 Life, czyli Android One od Tajwańczyków

APARAT

Na tyle smartfonu znajdziemy aparat główny o matrycy 16 Mpix z przysłoną f/2.0 z pojedynczą diodą doświetlającą. Oprócz tego na froncie mamy kamerkę o takiej samej matrycy i przysłonie.

A jak to przekłada się na jakość zdjęć? Aparat główny wykonuje ładne fotografie ze sporą ilością szczegółów i dobrze odwzorowanymi kolorami. Możemy również uzyskać sporą głębię ostrości przy jednoczesnym lekkim rozmazaniu tła, nie ma też problemu z wyostrzaniem mniejszych elementów, a ostrość jest „łapana” stosunkowo szybko. Jedynie nieco gorzej aparat wypada w słabszych warunkach oświetleniowych, ponieważ pojawia się trochę szumów i nieco dłużej musimy poczekać na wyostrzenie szczególnie mniejszych elementów, ale za to kolory nadal są żywe.

W kwestii nagrywania – maksymalnie aparat rejestruje filmy w rozdzielczości 4K. Ich jakość jest całkiem niezła, jednak czasem obraz się nieco trzęsie, co jest spowodowane brakiem stabilizacji obrazu. Krótką próbkę pokazującą jak nagrywa HTC U11 Life znajdziecie w wideorecenzji.

Aparat frontowy jest bardzo szczegółowy, przez co zdjęcia charakteryzują się dobrą jakością. Poza tym pojawia się na nich stosunkowo mało szumów, jedynie, jak dla mnie, nieco żywsze mogłyby być kolory. Ogólnie jednak mogę z czystym sercem powiedzieć, że do selfie ten smartfon się nada w 100%, przynajmniej za dnia – w nocy różnie to bywa.

Aplikacja aparatu jest dobrze wyposażona i mamy w niej kilka ciekawych dodatków. Oprócz trybu automatycznego mamy panoramę, hyperlapse, zwolnione tempo, a także panoramę selfie. Nie zabrakło też trybu profesjonalnego, co ucieszy bardziej wymagających użytkowników. Dostosować możemy balans bieli, czułość ISO, wartość ekspozycji i przysłony oraz ostrość. Są jeszcze cztery predefiniowane tryby: automatyczny, nocny, macro, a także zdjęcia w ruchu.

AKUMULATOR

W smartfonie umieszczono akumulator o pojemności 2600 mAh. Pozwala to na osiągnięcie dobrych wyników na wyświetlaczu, które oscylują w granicach 4,5-5 godzin w trybie mieszanym, czyli po połowie WiFi i transmisja danych, jasność też na 50% wartości. Przy ciągłym korzystaniu z WiFi czas ten wydłuża się do prawie 6 godzin, natomiast przy nieco bardziej intensywnym użytkowaniu – skraca się do niecałych 4 godzin.

Smartfona możemy naładować przy użyciu ładowarki z przewodem USB typu C. Niestety, urządzenie nie obsługuje szybkiego ładowania, przez co pełny cykl ładowania trwa około 2,5 do nawet 3 godzin.

PODSUMOWANIE

HTC U11 Life kosztuje aktualnie niecałe 1500 złotych, co jest według mnie uczciwą ceną za tego smartfona. Urządzenie charakteryzuje się całkiem płynnym, najnowszym systemem Android 8.0 Oreo, przyzwoitymi aparatami, wydajnym akumulatorem oraz ciekawym dodatkiem w postaci ściskanych krawędzi Edge Sense. Szkoda jedynie, że obudowa jest wykonana z tworzywa sztucznego oraz że producent zdecydował się zrezygnować z głośników stereo oraz złącza słuchawkowego.

Jak dla mnie HTC U11 Life jest sprzętem godnym uwagi, szczególnie, jeśli szukacie smartfona z czystą wersją Androida, bez dodatkowych nakładek producentów. A co Wy o nim myślicie? Jestem ciekaw Waszej opinii.

Spis treści:

1. Wzornictwo, jakość wykonania. Wyświetlacz
2. Działanie, oprogramowanie, skaner linii papilarnych
3. Aparat. Bateria. Podsumowanie

Co prawda testowany smartfon nie jest dostępny u naszego Partnera, ale poszukując nowego smartfona warto udać się na stronę Komputronika i przejrzeć jego ofertę.

Recenzja HTC U11 Life, czyli Android One od Tajwańczyków
WYŚWIETLACZ
8.5
DZIAŁANIE, PŁYNNOŚĆ, WYDAJNOŚĆ
9
OPROGRAMOWANIE
8
AKUMULATOR
8.5
MULTIMEDIA
8
PORTY, ZŁĄCZA, ŁĄCZNOŚĆ
7
APARATY
8.5
JAKOŚĆ WYKONANIA
7
WZORNICTWO
7.5
Ocena użytkownika0 głosów
0
Zalety
Wydajny akumulator
Szybko działający system
Czysty Android 8.0 Oreo
Dobre aparaty
Wady
Brak szybkiego ładowania
Brak złącza słuchawkowego
Obudowa z tworzywa sztucznego
8
OCENA