Akcesoria i gadżety na prezent dla geeka – jakie produkty warto rozważyć?

Wychodzę z założenia, że nie liczy się cena prezentu, a fakt, że w ogóle serdecznie pomyślało się o drugiej osobie i przyświeca nam sama chęć podarowania małego lub większego podarku. Prześwietliliśmy dla Was z redakcją wszystkie najważniejsze droższe kategorie produktowe: smartfony (w ujęciu w cenowym: do 800do 1300do 2000 złotych oraz propozycje flagowe), tabletysłuchawkigłośnikilaptopy, ultrabooki, hybrydysmartwatche i smartbandy… czas na inne, często tańsze akcesoria i gadżety, a także inną elektronikę, która idealnie nadaje się na prezent – nie tylko świąteczny. Co zatem warto kupić geekowi?

Folia na ekran / szkło hartowane to zawsze dobry pomysł

Podejście do folii ochronnych i szkła hartowanego w ostatnich latach uległo znacznej zmianie. Aktualnie liczba użytkowników smartfonów chroniących ekrany swoich urządzeń sukcesywnie wzrasta, a mnie to wcale nie dziwi – rośnie średnia kwota, jaką wydajemy na tego typu sprzęt, a więc chcemy go mieć jak najdłużej w nienagannym stanie (stąd też wzrost popularności wszelkiego rodzaju etui i obudów ochronnych).

Folii na rynku jest masa – nie tylko ochronnych, ale też prywatyzujących czy matujących. O tym, czy warto zabezpieczać ekrany i czym konkretnie, dowiecie się z tego wpisu:

https://www.tabletowo.pl/2016/03/13/poradnik-czy-warto-stosowac-folie-ochronne/

Karta pamięci

Mała ilość dostępnej pamięci wewnętrznej w smartfonie w dobie wszechobecnej chmury to nie problem. Wciąż jednak gros użytkowników smartfonów i tabletów lubi mieć fizyczne nośniki danych i to właśnie na nich obracać swoimi multimediami – filmami czy zdjęciami. Nie jest to duży wydatek, a druga osoba, jeśli tylko gromadzi sporo danych (np. z telefonu czy kamerki sportowej) z pewnością się ucieszy.

Jakie są rodzaje kart i o czym warto wiedzieć kupując takową, przeczytacie tutaj:

https://www.tabletowo.pl/2016/12/09/karty-pamieci-o-czym-warto-wiedziec-kupujac-je/

Mobilny dysk SSD ADATA SC660H

Świetny pomysł na prezent dla wszystkich, którzy nie ufają chmurze, preferują trzymanie plików na fizycznym nośniku, a do tego lubią mieć swobodę przenoszenia danych pomiędzy wieloma urządzeniami z różnymi systemami. Oczywiście jest to możliwe mając dużą kartę pamięci (np. SanDiska 400 GB, którego testował Krzysiek), ale alternatywą jest właśnie zewnętrzny dysk SSD.

Od zeszłego roku jestem posiadaczką poprzednika tego modelu, ADATA SE730, z którego recenzją możecie zapoznać się pod tym adresem. Z kolei ADATA SC660H w wersji 256 GB kosztuje 429 złotych.

A skoro już o kamerkach sportowych była mowa…

…to też może być świetny pomysł na prezent, choć już nieco droższy. Sama jestem posiadaczką Yi 4K Action Camera, którego cena aktualnie wynosi poniżej 1000 złotych. Nagrywanie 4K w naprawdę dobrej jakości, opcja transmisji Live i mnóstwo dostępnych akcesoriów to argumenty, które przemawiają na jej korzyść.

Recenzję przeczytacie tutaj:

https://www.tabletowo.pl/2017/04/07/recenzja-test-yi-4k-action-camera/

Gimbal

Dotychczas sporo kręcę się wokół danych i nagrywania wideo, to jeszcze chwilę przy nim się zatrzymam. A wszystko za sprawą tego, że ostatnio bardzo popularne stały się stabilizatory wideo, czyli tak zwane gimbale. Część z nich przeznaczonych jest do kamerek sportowych, inne do smartfonów, a część jest uniwersalna – wystarczy zamontować dodatkowy uchwyt do utrzymania kamerki. Doskonały pomysł na podarunek dla osoby, która choćby amatorsko lubi nagrywać wideo.

Wśród polecanych przeze mnie gimbali znajdują się głównie dwa modele: zaawansowany DJI Osmo Mobile (ok. 999 złotych) oraz bardziej podstawowy Feiyu-tech SPG (ok. 450 złotych).

Szczoteczka… z Bluetooth

Szczoteczki elektryczne to też całkiem ciekawy pomysł na prezent. Mnie jednak jakiś czas temu zainteresowały produkty, które można połączyć przez Bluetooth ze smartfonem, np. Oral-B Genius 9000 (chwilę później stałam się posiadaczką takowej).

Nie dość, że aplikacja zbiera informacje na temat naszego mycia zębów (to dość zabawne, przyznajcie sami), to jeszcze w samym zestawie sprzedażowym otrzymujemy uchwyt na telefon do przyklejenia w łazience i, co mi akurat przypadło do gustu, etui podróżne. Cena takiego bajeru to ok. 599 złotych.

Czytnik ebooków

Nasze społeczeństwo czyta coraz mniej. Najczęściej, co raczej nieszczególnie napawa optymizmem, „czytamy” gazetki reklamowe sieci handlowych i marketów… Niezłym rozwiązaniem tego stanu rzeczy są czytniki książek elektronicznych, które możemy mieć zawsze przy sobie. Co najważniejsze, długo trzymają na jednym ładowaniu i można w ich pamięci pomieścić naprawdę potężną bibliotekę książek. To chyba najważniejszy argument – w każdej chwili możemy sięgnąć po tytuł, który akurat nas interesuje, by chwilę później przerzucić się na książkę z innego gatunku. A do tego czytnik jest dużo lżejszy od większości tradycyjnych książek.

Sama korzystam z Kindle Paperwhite (ok. 549 złotych), ale tego typu sprzętu na rynku jest naprawdę sporo – każdy znajdzie coś dla siebie.

Nintendo Switch

Słyszałam wiele opinii, że w przypadku graczy nie pojawia się pytanie czy zamierzają kupić Nintendo Switch, tylko kiedy to wreszcie zrobią. Jeśli zatem macie w rodzinie zapalonego maniaka gier, to jest doprawdy idealny prezent – najlepsza konsola przenośna, jaką aktualnie można znaleźć na rynku. Oczywiście nie jest to najtańszy sprzęt (kosztuje 1399 złotych), ale jeśli możecie sobie na nią pozwolić, z pewnością będziecie zadowoleni (lub obdarowany).

Dron

Jedna z kategorii produktowych na rynku elektroniki użytkowej, która zaliczyła w tym roku rozkwit. Poważniejsze drony kosztują dość sporo, w dodatku, aby z nich korzystać zgodnie z prawem, należy zrobić uprawnienia UAVO. Na szczęście do pewnej wysokości i w określonych miejscach bezproblemowo można latać amatorsko, a tu z pomocą przyjdzie np. DJI Spark, którego najlepiej kupić w zestawie z aparaturą, co powoduje wzrost jego ceny z w miarę przystępnej kwoty 1999 zł na 2999 złotych.

To tylko przykłady prezentów dla geeków – jest ich sporo więcej

Nie myślcie, że pomysły na akcesoria mobilne, gadżety i inną elektronikę nadającą się na prezent już mi się wyczerpały. Nie, jest ich cała masa. Począwszy od smart gniazdek i elektroniczne nianie, przez powerbanki, ładowarki samochodowe i transmitery FM czy odkurzacze automatyczne, po wideorejestratory czy kamerki 360 i okulary VR. Nie sądzę jednak, by tu proponowanie konkretnego produktu miało sens – jest tego na rynku tak sporo, że każdy szybko znajdzie model, który będzie mu odpowiadał najbardziej.

A jeśli macie swoje typu idealnego prezentu dla geeka – dawajcie znać w komentarzach!

Kliknij, by przejść do naszego poradnika świątecznego!

https://www.tabletowo.pl/2017/12/12/poradnik-swiateczny-2017/