Ważne

Czy ktoś jest zaskoczony? iPhone X już teraz jest bardziej popularny niż iPhone 8

Kiedy Apple ogłosiło, że między wprowadzeniem na rynek iPhone’a 8 a pojawieniem się na półkach sklepowych iPhone’a X będzie przerwa, niektórzy mieli pewne obawy. Dotyczyły tego, czy iPhone X będzie dla ludzi na tyle wartościowym sprzętem, że pogodzą się nie tylko z wysoką ceną, ale też dłuższym czasem oczekiwania na sprzęt. Chyba bezpodstawnie.

Dane z firmy analitycznej Mixpanel ukazują, że iPhone X zdecydowanie wyprzedził iPhone’a 8 i 8 Plus pod względem liczby używanych urządzeń. Mimo, że jubileuszowy smartfon Apple miał miesięczne “tyły”, to nadrobił straty z nawiązką i aktualnie jest najpopularniejszym iPhonem obecnej generacji.

Według wykresu udostępnionego przez Business Insider, iPhone X stanowi 4,76% wszystkich używanych smartfonów Apple. iPhone 8 Plus z wynikiem 3,59% oraz iPhone 8 z 2,78% pozostały z tyłu i całkiem możliwe, że nie wyprzedzą już iPhone’a X w tego typu statystyce.

Należy zauważyć, że dane dostarczone przez Mixpanel nie dotyczą sprzedaży iPhone’ów, a obrazują liczbę użytkowników, którzy korzystają z oprogramowania, z którego firma może zbierać dane do analizy. Nie wydaje mi się, żeby zakłamywały one rzeczywistość, ale stan faktyczny może nieco różnić się od podanych wyżej informacji. Jednocześnie jest mało prawdopodobne, żeby nagle okazało się, że to jednak iPhone 8 jest popularniejszy od iPhone’a X – różnica jest na tyle znacząca, że pewnie będzie pogłębiać się wraz z upływem czasu.

Na wykresie widzimy też pełniejszy obraz aktualnego udziału poszczególnych generacji iPhone’ów w ich ogólnej liczbie. iPhone 7 i 7 Plus nadal mają sporo użytkowników, a zdecydowana większość ajfonowców używa urządzeń z roku 2015 lub starszych. Interesujące, jak te proporcje będą się zmieniać w następnych miesiącach.

źródło: Business Insider przez BGR

Komentarze

 • Tech-Floyd :)

  Kogoś to dziwi? Jakby wyszło nowe pismo święte zmienione tu i tam, w zestawie z nowym różańcem to mohery już stały by w kolejce. Tu jest to samo- to się nazywa fanatyzm religijny:):)

  • As

   Na móżdżek padło? Po co mieszasz religie do spraw technologicznych? Dlaczego o katolikach źle piszesz? Muzułmanów się boisz? forrest miał rację – poznasz głupiego po czynach jego.

   • Tech-Floyd :)

    Idź wygoogluj “apple religion”, poznaj sie troche w tematyce mobile, poczytaj troszkę, to może twój tępy móżdżek zrozumie, że się nabijam:)

    • as

     no chyba na temat religii niewielkie maz pojecie. moher to pejoratywne (trudne slowo) okreslenie starszych wiekiem katolikow (co raz czesciej okresla sie tym w ogole katolikow) i jesli uzywasz tego określenia w kontekscie (kolejne trudne slowo) religii to obrazasz katolikow. poza tym tematyka mobile zajmowalem sie kiedy matka wycierala tobie mleko ze szczeniackiego wasika.

     • LinekPark

      I samemu i tak musiałeś obrazić? :D W ten sposób dużo zwojujesz… Grupa zwana moherami zapracowała na opinię o sobie niestety.

   • Raul

    Co maja mohery do katolicyzmu? Chyba, ze torunskiego.
    Apple to stan umysłu.

   • LinekPark

    Katolicy w wielu kwestiach wręcz depczą zasady chrześcijaństwa. Katolicyzm jest tak mądry jak islam pokojowy, czyli <0.

  • facecik

   Zaśmierdziało strasznie……

 • Wielkie_Nieba

  Bardziej popularny? iP8 – 2,8%, iP8+ – 3,6%, razem 6,4%. A ile ma iPX?

  • K. Roll

   Idąc twoim tokiem rozumowania, iPX + drugi iPX ma razem 9,52%.

   • Wielkie_Nieba

    Drugi?

    • K. Roll

     iP8 i iP8+ to dwa różne modele, których popularność zarówno w statystykach, jak i w całym artykule rozpatrywane są oddzielnie. Nigdzie nie było mowy o tym, że iPX jest używany częściej od iP8 i iP8+ razem wziętych :)

     • Wielkie_Nieba

      Należy je rozpatrywać razem bo razem stanowią bezpośrednią alternatywę dla iPx

  • Jonathan West

   Z tytułu nagłówka to jednoznacznie nie wynika, ale autor tekstu wyraźnie porównuje generację 8 z generacją X. W skład generacji 8 wchodzi iPhone 8 oraz iPhone 8+ więc można śmiało powiedzieć że iPhone gen. 8 ciągle wyprzedza iPhone X. Inne porównania sprzedaży nie mają sensu chyba że się je porównuje oba modele z generacji 8.

 • Maxik

  Nic dziwnego, skoro iPhone 8 i 8+ to odgrzewane kotlety, a iPhone X jest swego rodzaju powiewem świeżości.

  • Bartosz G.

   Tym bardziej ze patrzac wzgledem sily nabywczej iphone x to taki sam wydatek na zachodzie jak u nas telefon za 2000zl. To tylko pokazuje jaka jest roznica miedzt polska a zachodem. My sie zabijamy za telefony kosztujace 4000zl, a na zachodzie maja miec problem z placeniem za iphona x?

   • Maxik

    Tak, ale w Europie, a szczególnie w naszej kochanej Polsce narzucane są horrendalne marże, koszt transportu, VAT itp. co jest chore.
    Przeliczając cenę iPhone’a X 256GB z dolarów na złotówki wychodzi 4 101,93 zł przy czym w Apple Polska, ta wersja kosztuje 5 729,00 zł – różnicą w cenie jest właśnie kochany podatek (943,44 zł) + marża sklepu i import (683,63 zł).
    Oczywiście powyższego nie traktuj dosłownie, gdyż wartość naszej waluty jest niska, a Polacy wcale dużo nie zarabiają w porównaniu do obywateli innych krajów.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona