Ważne

Chciałeś uczyć się hiszpańskiego? Słuchaj podcastów, na przykład tych z Duolingo

Duolingo to znana aplikacja do nauki języków obcych. Posługuje się formułą gamifikacji naszych postępów i stawia przed nami zadania, niczym w prostej grze RPG. Postanowiono, że skoro wielu rzeczy uczymy się poprzez słuch, to możliwości nauki języka należy zwiększyć właśnie w tym kierunku. W efekcie Duolino zaprezentowało własny podcast.

Nieraz pewnie trafiamy na opinie, że jeśli naprawdę chcemy nauczyć się jakiegoś języka, nie możemy polegać tylko na nauce w ławce i z książką w ręku. Potrzebna jest praktyka, próby komunikowania się w obcym dialekcie oraz, jak to mówią, osłuchanie się z nim. Historie, które znajdą się w pierwszym sezonie podcastu Duolingo wysłuchamy w języku hiszpańskim.

Podcast będzie nie tylko ciekawym sposobem na obycie się z językiem. To też okazja do poznania interesujących przeżyć ludzi, o których w przeciwnym wypadku nigdy byśmy się nie dowiedzieli. Tak, opowiadania te nie są fikcyjne.

Pierwszy odcinek opowiada o chłopcu, który kocha piłkę nożną, a jego ulubiona meksykańska drużyna awansuje do ligi Division One. Okazuje się, że pewien splot wydarzeń umożliwia mu spotkanie się z jego osobistym bohaterem. Poniżej – hiszpańskojęzyczny reportaż o tym, jak potoczyło się jego życie.

Dyrektor generalny Duolingo, Luis von Ahn, powiedział w wywiadzie, że podcasty z językiem obcym są świetnym pomysłem dla tych, którzy przywykli do słuchania czegoś podczas podróży czy ćwiczeń, a chcieliby wzmocnić swoje zrozumienie obcego języka.

Za każdym razem, gdy będziemy chcieli pobrać kolejny odcinek podcastu Duolingo, będzie dostępny również jego transkrypt. W ten sposób można wrócić do materiału i sprawdzić niezrozumiałe słówka.

Podcast można znaleźć w iTunes, Google Play Muzyka, Spotify, SoundCloud i kilku innych miejscach.

A skoro o podcastach mowa… ;)

Co prawda nie po hiszpańsku, ale w języku technologicznym ;)

źródło: Duolingo przez Engadget
grafika tytułowa: dzięki Contando Estrelas

Komentarze

  • kuczmil

    Z językiem Basków? Nieco zaskakujące, to tak jakby o polskim powiedzieć, że to język Ślązaków – też prawda, ale nie o to tu zazwyczaj chodzi.

  • Duolingo to największy szajs jaki istnieje w kategorii nauki języka. Tyle chciałem od siebie dodać do tematu :D

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona