System komentarzy Disqus sprzedany. Co to oznacza w praktyce?

Disqus kojarzy chyba każdy, a na pewno ci, którzy udzielają się w komentarzach pod naszymi wpisami. To usługa, obsługująca tę sekcję. Korzysta z niej nie tylko Tabletowo, ale także wiele innych portali, blogów, czy innych stron, ponieważ jest to jedna z najlepszych i najwygodniejszych platform tego typu. Właśnie jednak zmieniła właściciela.

Firma Zeta Global kupiła Disqus. Zapewne jej nazwa niewiele Wam mówi. Spokojnie, nie jesteście sami. Do dzisiaj też o niej nie słyszałem. Zeta zajmuje się marketingiem, a ściślej rzecz ujmując, technologią marketingową. Pomaga ona wiodącym markom pozyskać klienta, następnie go utrzymać poprzez rozwijanie z nim relacji. Disqus tworzy mała grupa ludzi, która jest wręcz niewspółmierna do liczby osób, która korzysta z serwisu. Nowy właściciel ma przede wszystkim pomóc zwiększyć rentowność biznesu oraz poprawić skalę jego rozwoju.

Disqus zapewnia, że zmiany nie będą wielkie i komentujący praktycznie ich nie odczują. Na swoich dotychczasowych stanowiskach pozostaną osoby, pracujące nad rozwojem usługi. Oferta pozostanie bez zmian, tak, jak ceny, z którymi liczyć się muszą wszelkiego rodzaju portale i blogi, czy inne strony. To co tak naprawdę się zmieni?

Osoby odpowiedzialne za Disqus nie powiedziały tego wprost, ale podobno pracuje się nad wdrożeniem nowych narzędzi, przeznaczonych do automatycznej moderacji, dzięki wykorzystaniu stale doskonalonych algorytmów. Ma to być o tyle ułatwione, gdyż Zeta Global to jeden z liderów w kwestii personalizacji i sztucznej inteligencji. Poza tym usługa ma mocniej stawiać na funkcje społecznościowe. Niestety, ciężko stwierdzić, co to będzie oznaczać w praktyce.

Wszystkie zmiany i nowości mają być wdrażane etapami, z zachowaniem odpowiedniej kolejności. Według zapewnień nie wpłyną one na jakość działania Disqusa, a osoby zostawiające swoje komentarze pod wpisami nie powinny się o nic martwić. Osobiście jestem pełen optymizmu, ponieważ lepsze algorytmy automatycznej moderacji mogą zaoszczędzić trochę cennego czasu właścicielom stron internetowych. Z drugiej strony liczę, że ogólna forma usługi pozostanie niezmieniona.

Źródło: Disqus