Aplikacja SeeColors może zmienić sposób, w jaki patrzysz na swój telewizor Samsung QLED TV - Tabletowo.pl
Ważne

Aplikacja SeeColors może zmienić sposób, w jaki patrzysz na swój telewizor Samsung QLED TV

Problemy ze wzrokiem są zjawiskiem powszechnym. Samsung postanowił wyjść naprzeciw osobom, które się z nimi borykają. Stworzył więc dedykowaną aplikację, pozwalającą dostosować wyświetlane na jego telewizorach z serii QLED barwy do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika.

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że siadamy w fotelu lub na kanapie, włączamy telewizor i po prostu akceptujemy to, w jaki sposób odwzorowane są przez niego kolory. Raczej mało kto bawi się paskami w odpowiedniej zakładce w Ustawieniach – większość użytkowników pozostawia od samego początku domyślne ustawienia, czy to z lenistwa, czy z obawy o to, że narobi bałaganu i nie będzie w stanie tego odkręcić.

Jak wynika z przeprowadzonych w Europie i Ameryce Północnej badań, prawie 300 milionów ludzi doświadcza zaburzeń widzenia barw. Co ciekawe, częściej borykają się z nimi mężczyźni niż kobiety (8% vs 1% populacji), a większość osób nawet nie zdaje sobie sprawy, że ma jakiekolwiek problemy ze wzrokiem i że może to wpływać negatywnie na komfort ich życia!

Sam Samsung jednak nie bagatelizuje tej kwestii, dlatego udostępnił aplikację SeeColors, dzięki której użytkownicy mogą rozpoznać typ oraz stopień swoich zaburzeń widzenia barw i na tej podstawie dostosować ustawienia ekranu w swoim telewizorze z serii QLED. Program można pobrać zarówno ze Smart TV App Store, jak i z Galaxy App Store oraz Sklepu Play.

Jeżeli chodzi o smartfony, to jest on kompatybilny z urządzeniami z serii Galaxy S6Galaxy S7Galaxy S8. Po ich podłączeniu do telewizora, dopasowane indywidualnie ustawienia wyświetlania barw automatycznie się zaktualizują, jeżeli użytkownik przeprowadził wcześniej diagnozę.

Tabletowo.pl Aplikacja SeeColors może zmienić sposób, w jaki patrzysz na swój telewizor Samsung QLED TV Android Aplikacje Nowości Samsung Smartfony TV

Aplikacja SeeColors (fot. Samsung)

Jak podaje jeszcze Samsung, w celu dostarczenia łatwej i precyzyjnej metody oceny zaburzenia, firma Samsung Electronics nawiązała współpracę z prof. Klarą Wenzel, która kieruje Wydziałem Mechatroniki, Optyki i Informatyki Inżynierii Mechanicznej na Uniwersytecie Techniczno-Ekonomicznym w Budapeszcie. Celem działań było dostosowanie testu Colorlite (C-Test) do telewizorów i urządzeń przenośnych. Stworzony przez prof. Wenzel C-Test to cyfrowy test diagnostyczny wykorzystujący zjawisko filtrów koloru i modelowania matematycznego.

Źródło: informacja prasowa

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona