Szlachetna Cyberpaczka, czyli jak w prosty sposób pomóc, oddając swój stary sprzęt lub komponenty

Wspominałem nie tak dawno, przy okazji nowej reklamy Allegro, o akcji Szlachetna Paczka. Jeden z wolontariuszy, będący przy okazji użytkownikiem Twittera, zapoczątkował w jej ramach świąteczną akcję “Szlachetna Cyberpaczka”. Każdy może pomóc, wystarczy stary sprzęt komputerowy lub inna elektronika,  której już nie używamy.

Krótko przypominając czym jest Szlachetna Paczka, chodzi o wsparcie materialne konkretnej rodziny, wybranej przez darczyńcę spośród tych, którymi opiekuje się twórca akcji, Fundacja Wiosna. Szczegółowy opis działalności można oczywiście znaleźć na stronie, którą linkowałem wyżej. Fundacja opiekuje się instytucjonalną stroną pomocy, ale bez darczyńców i wolontariuszy, którzy wkładają pieniądze, czas i masę entuzjazmu oraz pracy, akcja się przecież nie może udać. Każdy może pomóc tak, jak potrafi.

Jednym z takich wolontariuszy jest Krzysztof Kotkowicz. Poszukuje on używanego sprzętu komputerowego, który może być po sprawdzeniu wykorzystany do przygotowania komputerów dla potrzebujących. Mogą to być części do komputerów stacjonarnych, jakaś konsola, notebooki, które kończą swój żywot i trafiłyby do utylizacji (sam podarowałem taki niedawno, aczkolwiek akurat nie fundacji) – i wszystkie inne sprawne rzeczy, które zalegają często po szafkach bo „mogą się jeszcze przydać”. Sam miewałem takie szafy i wiem, jakie czasem skarby potrafią tam zalegać :)

Szczegóły akcji można znaleźć na fanpage’u Składamy komputery dla Szlachetnej Paczki, gdzie można też w wygodny sposób skontaktować się z organizatorem i dowiedzieć się jak przebiegają prace. Dostępny jest też formularz zgłoszeniowy, w którym możemy podać, jaki sprzęt mamy i chcielibyśmy podarować.

Tak więc, proszę Państwa, jest coś dobrego do zrobienia. Przeszukajmy szuflady, szafki, strychy i pomóżmy Krzysztofowi, by tym lepiej pomógł innym. Zbiórka trwa do 10 grudnia. Informujcie innych, zadziwmy Krzysztofa naszą hojnością :)

Oczywiście jeśli akurat tak się złoży, że nic zbędnego nie mamy, a mimo to chcemy pomóc, zawsze można zrobić to w sposób bardziej klasyczny, dokonując darowizny na rzecz fundacji.

Komentarze

 • cwaniaczek

  Składamy komputery i sprzedajemy na OLX i Allegro…

  • Andrzej Libiszewski

   Nie wszyscy są cwaniaczkami.

  • Tak się składa, że Krzyśka znam i ręczę za jego dobre zamiary

   • Andrzej Libiszewski

    Otóż to.

  • Krzysztof Lancaster Kotkowicz

   Przykro mi, ale przy mojej stawce godzinowej (65 dolarów za godzinę), to na tym interesie bym tylko tracił.

  • antyk

   Cóż za smutny cwaniaczek…

 • S

  “Szlachetna Paczka” to pijarowa inicjatywa prowadzona i firmowana przez bezwzględnego f̶a̶s̶z̶y̶s̶t̶ę̶ kapitalistę w sutannie, Pana Prezesa księdza Stryczka – szybciej wyrzucę, niż tego cynicznego drania groszem wesprę

  Pomagać należy, m.in. to czyni nas ludźmi, ale nie wspierajmy organizacji katolickich w tym kraju – kościół kat. to po wielokroć skompromitowana instytucja (byt wyłącznie instytucjonalny, nic więcej tam nie ma, nic więcej tam nie mieszka), dziwie się, że ktoś świadomie i dobrowolnie chce przynależeć do tej organizacji

  Nie dla CARITASU!

  Nie dla (nie)Szlachetnej Paczki!

  • Andrzej Libiszewski

   Nikogo do udziału nie zmuszam.

   • Tadeusz ROSZEWSKI

    Naprawdę autor artykułu komentuje ten post i nie usuwa wypowiedzi mającej znamiona mowy nienawiści ??

    • Andrzej Libiszewski

     Granice tego co jest a co nie jest mową nienawiści nie dla każdego przebiegają w tym samym miejscu. Niemniej redakcja podjęła decyzję o usunięciu komentarza.

 • Krzysztof Lancaster Kotkowicz

  @Sonorov:disqus, @katarzyna_pura:disqus dzięki za wsparcie! :)

 • TK

  Jak mieszkam w Poroninie albo Jastarni to tylko kurier/poczta? Nie posiadając konta na FB trudniej pomagać ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona