Sony Xperia XZ z Orange dostaje aktualizację do Androida 8.0 Oreo - Tabletowo.pl

Sony Xperia XZ z Orange dostaje aktualizację do Androida 8.0 Oreo

Sony należy do tego bardzo nielicznego grona producentów, którzy nie ociągają się z aktualizacjami swoich smartfonów, tylko wkrótce po udostępnieniu przez Google nowej wersji Androida starają się możliwie jak najszybciej przekazać ją swoim klientom. Teraz Androida 8.0 Oreo dostają właściciele Xperii XZ, którzy kupili ją w Orange.

Ogólnie proces udostępniania tej aktualizacji dla tego modelu rozpoczął się tydzień temu, jednak egzemplarze z dystrybucji Pomarańczowego operatora dostają ją dopiero teraz. Chociaż szczerze mówiąc, to i tak niezwykle szybko, ponieważ wszyscy doskonale wiedzą, jak to zwykle wygląda – najczęściej nową wersję oprogramowania otrzymują smartfony z wolnej sprzedaży, a dopiero później urządzenia, kupione w telekomach (aczkolwiek bywają wyjątki od tej reguły).

W przypadku Xperii XZ z Orange aktualizacja waży 1240,40 MB i naturalnie udostępniana jest bezprzewodowo, kanałem OTA (Over-The-Air). Oznacza to, że smartfon sam powinien Was poinformować, że może zassać paczkę z niezbędnymi plikami. Jeżeli jednak jeszcze tego nie zrobił, zawsze możecie spróbować wywołać ją ręcznie, w odpowiedniej zakładce w Ustawieniach, albo po prostu poczekać, aż przyjdzie pora na Wasz egzemplarz.

Jak można przeczytać w changelogu, Android 8.0 Oreo wprowadza takie nowości, jak menu kontekstowe, pojawiające się po dłuższym przyciśnięciu ikony aplikacji, rozpoznawanie kontekstu zaznaczonego tekstu i podpowiadanie użytkownikowi odpowiednich działań oraz funkcję automatycznego wypełniania formularzy wymaganymi danymi.

Tabletowo.pl Sony Xperia XZ z Orange dostaje aktualizację do Androida 8.0 Oreo Aktualizacje Android Smartfony Sony

fot. Lukasz R.

Jeżeli są wśród Was właściciele Xperii XZ, którzy kupili swój smartfon w Orange, to koniecznie dajcie znać w komentarzach, czy Wy też już dostaliście powyższą aktualizację i jakie są Wasze pierwsze wrażenia z obcowania z nią, tzn. jak oceniacie zmiany – czy na plus, czy na minus.

Dzięki Lukasz za info i screena!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona