W Orange TV pojawią się niebawem nowe kanały w 4K – Netflix oraz Eleven Sports

Orange i Netflix zacieśniają współpracę. Na konferencji w Warszawie pomarańczowy dostawca usług ogłosił, że w ofercie Orange znajdą się wkrótce nowe kanały. W 4K będzie można oglądać materiały na Eleven Sports oraz seriale i filmy na Netflixie.

Operator wprowadza nowości głównie z myślą o Orange Love. Oferta ta będzie teraz głównym sposobem, w jaki Orange będzie chciało przyciągać do siebie nowych klientów.

Netflix jest już pełen treści w 4K, także będzie z czego wybierać. Z kolei w Eleven Sports w wyższej rozdzielczości obejrzymy mecze Bundesligi i La Liga, choć nie wszystkie. Kolejne materiały będą pojawiać się z czasem. Przypomina to ofertę nc+, które we wtorek 21 listopada nadało przez swoje łącza pierwszy mecz piłkarski w 4K, choć tam akurat współpracy z Netflixem niestety nie ma.

Zgodnie z badaniami Orange, telewizor 4K ma już w swoim salonie co dziesiąty Polak (12%), kolejne 29% zamierza taki kupić, a 82% deklaruje chęć oglądania filmów czy sportu w takiej rozdzielczości

Zarówno dostęp do kanałów Eleven Sports jak i Netflixa będzie różnił się w zależności od pakietu, jaki wybierzemy. W Pakiecie Bogatym znajdą się wszystkie kanały Eleven Sports, zaś w pakiecie Optymalnym będzie dostępny tylko jeden – Eleven Ekstra.

Dziwne, że w związku ze współpracą Orange z Netflixem nie pojawiła się żadna promocja obniżająca abonament. Za jakość filmów w 4K zapłacimy 52 złote, a za niższe plany 43 zł lub 34 zł, czyli bez zmian. Osoby, które korzystają już ze SmartTV, mają też zapewne aplikację Netflixa na telewizorze, zatem oferta Orange miałaby sens, gdyby wiązały się z tym jakieś przywileje.

Sam Netflix nigdy nie stosuje rabatów na plany abonenckie w związku ze współpracą z operatorami, więc ewentualnych bonusów można by się dopominać od Pomarańczowych.

Czy wizja samego 4K jest w stanie przyciągnąć ludzi do oferty? Zobaczymy.

źródło: antyweb.pl

Komentarze

 • kukunamuniu

  Skąd oni wzięli takie wyśrubowane statystyki? Telewizor 4K? Może co 10 w Warszawie ale w całej Polsce może będzie to 1 na 40. Dzisiaj wszystko stoi jeszcze na HD i jakaś tam część z FullHD. Myślę żeby spytać się na ulicy ludzi “Czy planuje pan kupić telewizor 4K” to usłyszymy w większości “Co to 4K?”. 82% pragnie oglądać. Zapomnieli przecinka, bo co najwyżej 8,2% i to typowych geeków. FullHD przeciętnemu użytkownikowi wystarczy, bo żeby wykorzystać tak wysoką rozdzielczość jak 4K, to musiałby:
  – mieć ogromny telewizor (80-100 cali),
  – oglądać telewizję z lupą przyglądając się szczegółom.

  • Alan Cyprysiak

   Nie

   • Grabek

    Podejrzewam, że jednak tak. Dużo bardziej promowane jest w chwili obecnej nie 4k a HDR. A różnice między FHD a 4k zobaczymy albo na bardzo dużym ekranie albo siedząc bardzo blisko ekranu. Mogę powiedzieć, że w małym mieście z jakiego pochodzę mało kto wie o istnieniu telewizora 4k.

    • Fedurrr

     Dokładnie tak. Dobrze zrobiony hdr daje dużo. 4k ma sens na 55calach na 2m a na 3m ja już żadnej różnicy nie widzę. Są jakieś kalkulatory na necie które teoretycznie pokazują z jakiej odległości i na jak dużym tv ma to sens.
     Na drugim tv hd ready plazma 37 cali tylko (jak na dzisiejsze czasy) plastycznie obraz bliższy starym tv i miłej się ogląda czasami. Do gier jednak te bajery czasem dużo dają i wole nowy tv.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona