Klienci Getin Banku mogą już korzystać z Android Pay - Tabletowo.pl

Klienci Getin Banku mogą już korzystać z Android Pay

Kiedy Android Pay startowało w Polsce rok temu, korzystać z niego mogli klienci jedynie trzech banków. W ciągu dwunastu miesięcy do tego grona dołączyło kolejnych pięć instytucji. Teraz zrobiła to jeszcze jedna – Getin Bank.

Jak donosi portal Cashless, biuro prasowe banku poinformowało, że jego klienci już od wczoraj mogą podpinać posiadane przez siebie karty płatnicze do aplikacji Android Pay. Nie dotyczy to jednak wszystkich – funkcjonalność jest bowiem wciąż na etapie wdrażania, więc może się zdarzyć, że ktoś nie będzie mógł jeszcze z niej skorzystać. Mimo wszystko wkrótce wszyscy powinni móc to zrobić.

Co potrzeba, aby zacząć korzystać z usługi? Przede wszystkim wymagane jest posiadanie smartfona z Androidem w wersji co najmniej 4.4 KitKat i ściągnięcie ze Sklepu Play aplikacji Android Pay. Następnie trzeba podpiąć w niej posiadaną przez siebie kartę, wydaną przez Getin Bank. Procedura jest banalnie prosta i bez problemów powinien sobie z nią poradzić każdy klient.

Jeżeli ktoś chce za pomocą Android Pay płacić w sklepach stacjonarnych, musi mieć także moduł NFC w smartfonie. Jeśli go nie ma, wówczas będzie mógł za pomocą tej usługi regulować jedynie należności w aplikacjach. Aktualnie taką możliwość udostępniają m.in. Uber, SkyCash i Allegro.

A skoro wspomniałem już o Allegro, to warto przypomnieć, że platforma przygotowała ciekawą promocję, dzięki której można zgarnąć kupon o wartości 30 złotych na zakupy. Aby go otrzymać, wystarczy najpierw kupić cokolwiek i zapłacić za pomocą Android Pay. Po 24 godzinach na koncie użytkownika pojawi się wspomniany bon, który można wykorzystać przy kolejnych zakupach (warunkiem jest ponownie zapłacenie Android Pay).

Przywoływana promocja skierowana jest do osób, które nigdy jeszcze nie korzystały z tej usługi. Dodatkowym warunkiem otrzymania bonu o wartości 30 złotych na zakupy jest wyrażenie zgód marketingowych – w przeciwnym razie kupon przemknie Wam koło nosa.

Na koniec, jako ciekawostkę, można dodać, że z danych, zebranych przez Cashless, wynika, że na koniec września 2017 roku z Android Pay korzystało w Polsce już ponad 150 tysięcy użytkowników.

Aktualizacja

Do Android Pay można podpiąć wyłącznie karty debetowe i kredytowe, których numer zaczyna się od cyfr:

  • 516831
  • 557537
  • 536366
  • 520084
  • 516832
  • 522829
  • 557536

Dzięki Shadi!

Polecamy również:

Właśnie mija rok, odkąd Android Pay jest dostępny w Polsce

Źródło: Cashless, Google

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona