Nadchodzi zabójca hybrydowych flagowców: Eve V jest jak Surface Pro, tylko znacznie, znacznie tańszy - Tabletowo.pl

Nadchodzi zabójca hybrydowych flagowców: Eve V jest jak Surface Pro, tylko znacznie, znacznie tańszy

OnePlus w 2014 roku zmienił sposób postrzegania najlepszych wydajnościowo smartfonów, prezentując OnePlus One i zadając kłam twierdzeniu, że jeśli coś ma być bardzo dobre, to musi kosztować małą fortunę. Na tych samych nutach chce zagrać fiński Eve Tech, prezentując hybrydę Eve V, która będzie nie tylko niemal tak wydajna jak Surface Pro od Microsoftu, ale i równie dobrze wykonana.

Eve V powstaje przy sporym udziale społeczności. Jest praktycznie przez nią finansowana i to ludzie, a nie prowadzący startup wybierali podzespoły. Wszystko po to, by zbudować możliwie jak najlepszy komputer 2 w 1, korzystając z komponentów, których ceny nie zabiją nabywcy już na starcie. W rezultacie powstaje hybryda, która ma niebywale dobrą specyfikację jak na swoją cenę:

  • procesor: Intel 7. generacji z serii „Y” (Core m3/i5/i7)
  • pamięć RAM: 8 GB lub 16 GB LPDDR3
  • pamięć masowa: od 128 GB do 1 TB PCIe SSD
  • wyświetlacz: 12,3-calowy IGZO 2880 x 1920
  • 2x port USB 3.0, 1x port USB-C, 1x port Thunderbolt 3
  • odłączana klawiatura
  • rysik N-Trig z 1024 poziomami nacisku
  • czytnik linii papilarnych
  • wymiary: 295,9 x 205,3 x 8,9 mm

Eve V nie jest tabletem dla graczy – zresztą konstrukcja 2 w 1 często niesie ze sobą spore ograniczenia. Jednak dzięki miejscu na złącze Thunderbolt 3, zawsze można podłączyć do niego zewnętrzną kartę graficzną. Co prawda to półśrodek, ale konkurencja rzadko myśli o dostarczeniu odbiorcom tego typu alternatywy.

Tabletowo.pl Nadchodzi zabójca hybrydowych flagowców: Eve V jest jak Surface Pro, tylko znacznie, znacznie tańszy Hybrydy Nowości

Nic nie jest doskonałe. Owszem, hybryda wygląda jak nowy Surface Pro od Microsoftu, i działa na procesorach Intela 7. generacji, ale są to słabsze jednostki z serii „Y”, a nie układy z linii „U”, do których przywykliśmy w tego typu konstrukcjach. Decyzję tę podjęto świadomie, gdyż, jak twierdzi zespół Eve Tech, „pozwoli to wydłużyć czas pracy na baterii, zaś nawet procesory ‚U’ nie są w stanie pracować na najwyższym taktowaniu bez throttlingu”.

Tabletowo.pl Nadchodzi zabójca hybrydowych flagowców: Eve V jest jak Surface Pro, tylko znacznie, znacznie tańszy Hybrydy Nowości

Jest jeszcze jeden ciekawy pomysł zastosowany w Eve V – klawiatura. Może ona działać ona nawet po odłączeniu od tabletu (jak klawiatura Bluetooth), co odróżnia tę konstrukcję od Surface Pro, gdzie po wypięciu klawiatury jesteśmy zdani na łaskę ekranu dotykowego.

I ciekawostka: podświetlenie klawiatury jest dostępne w 7 kolorach – to taki ukłon w stronę miłujących tęczowe gadżety gamerów.

Tabletowo.pl Nadchodzi zabójca hybrydowych flagowców: Eve V jest jak Surface Pro, tylko znacznie, znacznie tańszy Hybrydy Nowości

Przedsprzedaż Eve V rozpoczyna się 4 grudnia, a jej czas zależy od tego, ile sztuk urządzeń Eve Tech przeznaczy na premierę oraz zainteresowania potencjalnych nabywców. Biorąc pod uwagę ceny – całkiem możliwe, że hybrydy rozejdą się bardzo szybko.

Tabletowo.pl Nadchodzi zabójca hybrydowych flagowców: Eve V jest jak Surface Pro, tylko znacznie, znacznie tańszy Hybrydy Nowości

Za model z procesorem Intel Core m3, 8 GB RAM i dyskiem 128 GB trzeba dać 799 dolarów. Najwyższy model, jaki można kupić, to wersja z Intel Core i7, 16 GB RAM i 1 TB SSD za 1999 dolarów. Producent lubi jednak porównywać edycję z dyskiem 512 GB, która kosztuje 1599 dolarów, czyli 860 dolarów mniej od Surface Pro w podobnej konfiguracji. Trzeba znów zaznaczyć, że Eve V używa starszego, słabszego procesora, choć za taką cenę niektórzy są naprawdę gotowi to wybaczyć.

źródło: Eve TechSlashgear

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona