Ważne

Ważne wieści dla geeków-neonazistów i social-media rasistów. 18 grudnia Twitter rozpoczyna czystki

Polityka Twittera się zmienia. Od teraz portal społecznościowy będzie baczniej przyglądał się swoim użytkownikom. Administratorzy nie zawahają się zawiesić konta użytkownika, który jest stowarzyszony z organizacjami znanymi z zachowań świadczących o stosowaniu lub zachęcaniu do przemocy.

“Nie możesz współpracować z organizacjami, które – czy to przez własne oświadczenia lub działania zarówno na platformie [Twittera], jak i poza nią – wykorzystują lub promują przemoc wobec ludności cywilnej w celu usprawiedliwienia ich celów.” – czytamy w zaktualizowanym regulaminie Twittera.

Twitter nie będzie też tolerował “nienawistnych obrazów lub symboli” w zdjęciach profilowych lub w obrazie tła profili. Monitorowane będą także nazwy użytkowników, pseudonimy i opisy profili (bio), by wyeliminować z nich elementy mowy nienawiści

Serwis nie blokuje kont takich użytkowników bez ostrzeżenia, daje też czas na skruchę. Poinformowanie o podjęciu takich działań na miesiąc przed wprowadzeniem zmian jest nawet wymagane przez Unię Europejską..

Nie wiadomo, do jakiego stopnia serwis będzie polegał na rezultatach własnego researchu, a na ile ważne będą zgłoszenia poszczególnych użytkowników. Rzecznik Twittera podał, że więcej szczegółów zostanie ujawnionych 18 grudnia, kiedy to zmiany w regulaminie będą wchodzić w życie.

Modyfikacje polityki Twittera wobec rasistowskich i namawiających do przemocy profili, mają dłuższą historię. Jednak odkąd serwis otrzymuje coraz więcej zgłoszeń dotyczących nękania użytkowników tej platformy społecznościowej przez przedstawicieli radykalnych ugrupowań znanych z podżegania do przemocy, postanowiono podjąć bardziej stanowcze kroki.

Ciekawe, czy widmo zawieszenia konta sprawi, że twitterowi “wojownicy” przestaną wyzywać i traktować bez szacunku innych ludzi. Nie wydaje mi się, żeby miało to realny wpływ na treści, które rozpowszechniają, ale może w serwisie zrobi się odrobinę luźniej, kiedy zabraknie kilku użytkowników, szerzących nienawiść do drugich.

Może to trochę naiwne. Ale byłoby miło.

źródło: Twitter przez Mashable

Komentarze

 • Andrzej

  Czyli odłączą działaczy PO i Nowoczesna.de?
  Nie możesz współpracować z organizacjami, które – czy to przez własne oświadczenia lub działania zarówno na platformie [Twittera], jak i poza nią – wykorzystują lub promują przemoc wobec ludności cywilnej w celu usprawiedliwienia ich celów.”
  Opis pasuje do obywatele RP które ściśle współpracują z ww przy próbie obalenia rządu

  • Bart Kow

   Tobie powinni dać bana, ot co…

   • Andrzej

    Bana za stwierdzenie faktu?

    • Bart Kow

     Za pisanie politycznych wywodów na portalu GSM…

     • Andrzej

      A czy temat artykułu nie jest polityczny?

     • Bart Kow

      Nie chce mi się z Tobą gadać, włączę sobie YT i pooglądam sobie jakieś recki na tabletowo🍺

    • anemusek

     Tylko, że nie podajesz faktów tylko nieprawdę. Choćby za to.

     • Andrzej

      Jeśli dla Ciebie łamaniem prawa jest odbieranie przywilejów UBek a a legalnym protestowaniem nazywasz rzucanie się pod samochody rządowe i próby blokowania innych manifestacji czy uroczystości to faktycznie ktoś tu mija się z prawdą..

     • Tech-Floyd :)

      Zostaw to to sam zdechnie. To największy idio*a na tym blogu. Jego wpisy to czysty, bezrozumny hejt, na wszystkich którzy są lepsi od niego. Igniruj, zdechnie:)

     • Martin Gorbush

      Nic nie przebije argumentów ad persona :(.

     • Tech-Floyd :)

      Znam tego osobnika z innych komentarzy. To, że on w ogóle ma prawo do życia, obraża mnie jako człowieka.

     • Martin Gorbush

      Ja całkowicie rozumiem twoje zdenerwowanie postępowaniem Twittera, gdyż takie komentarze jak powyższe będą tam usuwane. Co gorsza przed 2016 rokiem za podobne wypowiedzi można było trafić przed prokuratora. Jak jest teraz to nie mam pojęcia, gdyż konstytucja praktycznie nie funkcjonuje :(.

     • Tech-Floyd :)

      Wariat:D

     • Tech-Floyd :)

      Tylko, że nie podajesz faktów, tylko nieprawdę.
      Dekomkaratycznie wybrany Polski rząd, który po 2 latach ma jeszcze większą popularność i zaufanie wśród Polaków,może zostać obalony przez antypolskie organizacje, jawnie działające w kierunku destabilizacji Państwa i narzucenia Polakom woli nieprzychylne nam islamskiego zachodzi.

     • Martin Gorbush

      Rząd kupił sobie przychylność polaków programami 500+ i obniżeniem wieku emerytalnego. A co gorsza podsycając ksenofobie Polaków. :(

      Na razie gospodarka radzi sobie dobrze i to w całej Europie dzięki nacjonaliście Trumpowi, który odstrasza azjatyckich inwestorów od USA (dolar już poniżej 3,60). Juppi. W postkomunistycznej historii Polski nie jest to nic nadzwyczajnego, gdyż przedsiębiorcy wykazują dużą odporność na zawirowania polityczne. Szczególnie, że najczęściej prowadzą rozmowy z samorządami lokalnymi a nie władzą centralną tak jak Mercedes, który ostatecnie zrezygnował :(.

      Na wyniki obecnej polityki będzie jeszcze trzeba poczekać. Jak na razie to program 500+ najpewniej spowodował wzrost urodzeń w granicach 50 tys. rocznie (na około 300 tys. oczekiwanych). Nie widać entuzjazmu Polaków do namnażania ;(.

     • Tech-Floyd :)

      Kupił to fakt i uważam 500+ za zły pomysł. Kierunek dobry, wykonanie słabe, ale przeciętny polak jest za głupi na retorykę obniżania podatków i mniejszych potrąceń z pensji, lepiej reaguje na “my wam damy” niż “zabierzemy wam mniej”.
      Serio, ale to nie jest forum polityczne i nie chce mi sie gadac o tym bagnie jeszcze w weekend.
      W skrócie: rząd dobry nie jest, ale jest złem koniecznym by odsunąć peło po 8 latach nierządu.
      Dobrego weekendu.

     • Martin Gorbush

      Zmiana władzy jest niezbędna, gdyż im dłużej rządzą te same osoby tym bardziej popadają w samouwielbienie i manię wielkości. Chociaż niektórzy z tym się rodzą ;).
      Gorzej jak się oskarża swoich poprzedników o celowe działania mające prowadzić do osiagnięcia partykularnych korzyści nie przedstawiając wiarygodnych dowodów.

     • QWERTY

      Jak ja lubię jak pada stwierdzenie “islamski zachód” mino tego że chrześcijaństwo wciąż jest tam dominujące a islam zwykle nie przekracza 5% wyznawców i nic (mino kryzysu imigracyjnego) nie zapowiada zmiany dominującej religi. I żeby nie było że jestem zwolennikiem przyjmowania imigrantów to jestem za tym aby liczbę uchodźców (podkreślam uchodźców) ograniczyć do minimum a także prowadzić okres czasu przez jaki przybysz ę muszą znaleźć sobie pracę oraz zmniejszyć im świat rdzenia socialne które wzrosną do normalnego poziomu po określonym okresie czasu.

 • Maciej Kotarba

  Czyli po raz kolejny zostanie udowodniona “wolność słowa”.

  • Andrzej

   Oczywiście jednostronnie jak na FB..

   • Tech-Floyd :)

    Dokładnie. Jest tylko dla pedryli, komuchow i tych, co wmawiają nam, że trzeba przyjmować terro… “uchodźców”.
    Nie daj boże, jak ktoś jest patriotą, albo chce zachować swoją tożsamość narodową to jest traktowany jako zbrodniarz…
    Ciekawych czasów dożyłem.

    • Martin Gorbush

     O jakiej konkretnie toższamości narodowej piszesz? O tych co chcieli wyrzynać rzydów, czy tych którzy ich bronili?

     W Polsce po drugiej Wojnie Światowej pozostało bardzo mało mniejszości etnicznych w porównaniu do czasów wcześniejszych (szczególnie XVII i XVIII wieku). Jakoś wtedy nie przeszkodziło to naszym rodakom w odzyskaniu niepodległości.

     Niestety obecne wydarzenia pokazują, że Polakom nie potrzeba innych nacji, aby skakać sobie do oczu i oskarżać publicznie o karalne działania nawet bez dowodów.

  • Misio

   Bredzenie od rzeczy to nie wolność słowa. Poza tym kto ci powiedział, że możesz gadać co chcesz i kiedy chcesz?

 • Tech-Floyd :)

  Taka za to pełna para będzie promował wszystko co doprowadza do upadku cywilizilacji, czyli islamski terroryzm i pedalstwo.

 • Al Khalif

  Jestem za, ale mam nadzieję, że będzie to dotyczyć organizacji lewo i prawo politycznych. Tak samo ONR jak i Antife i inne cholerstwa.

 • Marek

  Bardzo dobry pomysl. Dlaczego mialyby sie tym zajmowac sady jak ktos moze je wyreczyc.

 • Andrzej

  Mój pierwszy komentarz został usunięty bo?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona