Ważne

Allegro zmienia zasady. Z niektórych ogłoszeń znika “Kup teraz”

Swego czasu w mediach dość często można było spotkać opowieści o błędnych ogłoszeniach, przez które ludzie tracili na przykład samochody, wystawiając je na Allegro za złotówkę. Obecnie takie sytuacje to już raczej rzadkość, a wprowadzone właśnie w serwisie zmiany mają całkowicie je wyeliminować.

Korzystanie z tego typu portali z pewnością jest dla nas wszystkich sporym udogodnieniem. Towary kupujemy bez wychodzenia z domu, na dodatek najczęściej w przystępniejszych, aniżeli ma to miejsce w sklepach stacjonarnych, cenach. Mimo wszystko są jednak takie rzeczy, które wypadałoby przed zakupem obejrzeć. Tak, jak chociażby wspomniane samochody.

Podejrzewam, że w większości sytuacji i tak odbywa się to właśnie w taki sposób, i potencjalny kupujący najpierw jedzie obejrzeć auto, a dopiero później – za pośrednictwem portalu lub i poza nim – decyduje się je nabyć. Może poza wyjątkowymi okazjami lub wspomnianymi już błędami sprzedających.

Dlatego z kilku kategorii znika opcja “Kup teraz”.  Aukcje zostaną w tych przypadkach zastąpione zwykłymi ogłoszeniami. W miejscu przycisku, służącego do dokonania zakupu, pojawia się obecnie numer telefonu do sprzedawcy. Należy więc do niego zadzwonić i bezpośrednio z nim uzgodnić warunki transakcji. Według przedstawicieli serwisu największą korzyścią dla użytkowników ma być uproszczenie całej operacji. Zmiany mają dotyczyć przede wszystkim kategorii związanych z motoryzacją, ale również ofert wakacji czy nieruchomości.

Zamiast przycisku “Kup teraz” widoczny jest numer telefonu

Samo zniknięcie możliwości kliknięcia “Kup teraz” to jednak nie jedyna zmiana. Wraz z pojawieniem się ogłoszeń Allegro informuje, że całość transakcji w wymienionych kategoriach odbywa się bez udziału portalu. Sposób przekazania gotówki strony muszą więc ustalić między sobą. A to oznacza, że należy wykazać się większą czujnością i unikać chociażby przelewów poprzez przekazane przez sprzedawcę linki czy płatności z góry, jeżeli mimo wszystko decydujemy się na zakup na odległość.

Źródło: WP Tech

Komentarze

 • Andrzej

  Czyli allegro przyjmuje również formę olx

  • Szymon Siębor

   nie do końca. Jeśli chociaż chciało ci się przeczytać cały tekst to można zauważyć, że zmiany obejmują tylko 3 kategorie.

   • ElaB

    Tobie się nawet ze zrozumieniem nie chciało przeczytać komentarza powyżej, albo zaczepiasz, bo kolegów szukasz. Co za ludzie…

    • VMortens

     Hmm, I kto tu zaczepia?
     Chętnie się przyłączę do waszej zabawy.

   • Andrzej

    Owszem 3,ale nie zmienia to faktu nowej formy i dodania w przyszłości kolejnych

 • Emb

  1. Coraz wiecej newsow nie zwiazanych z tematyka portalu
  2. “ludzie tracili na przykład samochody, wystawiając je na Allegro za złotówkę” – tak, z pewnoscia ktos uniosl sie honorem i sprzedal samochod za 1zl :D

  • Michal Oborski

   2.Geniuszu – to nie była kwestia honoru ale NAKAZU SĄDOWEGO

   • Stasiek_Rzyd

    tylko, że już bardzo długo w dziale samochodów nie są to aukcje a ogłoszenia

 • Tomasz G.

  …w sumie i dobrze, bo po kup teraz allegro ściąga od razu prowizję i nie interesuje ich czy przedmiot został sprzedany czy nie – prowizji nie zwraca, bo zmienili sobie regulamin i zwrot prowizji to rabat, którego nie muszą przyznać.

  • elora

   Wisze, że został skasowany mój komentarz (dzięki wielkie). Kiedyś byłem świadkiem wyłudzenia zwrotu prowizji przez januszy biznesu moim kosztem.

   • Tomasz G.

    To akurat łatwo pominąć – wystarczy opłata za wystawienie i po sprawie a opłatę zlikwidowali by było więcej ofert ale kradną kasę za niepsrzedane przedmioty, bo janusz biznesu rozmyślił się.

    • elora

     Tak tylko, że ty jako okazjonalny kupiec na allegro zostaniesz zbanowany mimo to, że zapłaciłeś sprzedawcy ale to sprzedawca zgłosił do allegro o zwrot prowizji rzekomo z powodu wygrania aukcji lecz nie zapłacenia za towar.

     • Tomasz G.

      Za to nie masz bana, bo gość który ze złości zaznaczył że transakcja doszła do skutku ma się świetnie. Allegro. Ikogo nie banuje, co najwyżej łupi z kasy, żeby nie nazwać tego inaczej.

     • Dana Danusia

      Racja.

 • maso2

  Mnie nie dotyka problem sortowania w Allegro bo wykupuje usługę pozycjonowania aukcji. Dzięki temu przy sortowaniu trafność największa mój sklep jest najwyżej.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona