Dzięki nowej aktualizacji Map Google, aplikacja wygląda nieco lepiej

Google zaktualizowało aplikację Map, dzięki czemu wyszukiwanie informacji o ważnych miejscach w okolicy będzie łatwiejsze.

Nowy wygląd jest nieco bardziej przejrzysty od tego, którym dysponowaliśmy do tej pory. W wersji mobilnej łatwiej odnaleźć teraz charakterystyczne punkty na mapie, bo nie gubimy się w zalewie informacji i etykiet przysłaniających plan miasta. Ikony przedstawiające miejsca, które można wyszukać w pobliżu są teraz bardziej charakterystyczne. Restauracje, kawiarnie, stacje paliw, bankomaty, apteki i sklepy spożywcze mają swoje kolory, więc trudniej będzie je ze sobą pomylić.

Kiedy zaplanujemy jakieś spotkanie w Kalendarzu Google i określimy jego miejsce, odpowiednia pinezka zostanie naniesiona na Mapy. Aplikację ulepszono również pod kątem współpracy z Google Assistant, co dla większości z nas będzie raczej niezauważalne, dopóki nie zaczniemy korzystać z telefonu w języku angielskim.

Na blogu Google czytamy, że “niezależnie od tego, w jaki sposób i gdzie używasz Map Google, będziesz miał spójne doświadczenia z ich korzystania”. Odświeżone Mapy Google będą udostępniane stopniowo w postaci aktualizacji aplikacji na Androida i iOS, jak również zmian w wyglądzie desktopowej wersji usługi, wyszukiwarce Google, Google Earth i Android Auto.

źródło: Google dzięki fonearena

Komentarze

 • Misio

  A kiedy w końcu Android Auto w polskim sklepie Google Play?

  • Norbert Nowakowski

   jak zaczną u nas sprzedawać Pixela 10 :)

  • Daniel

   AA jest mega toporne, CarPlay lepiej jest rozwiązane.

   • Misio

    Na Androida nie ma CarPlay :P

 • CezaR

  dla mnie żadna nowość… miałem to od paru ładnych tygodni :-) Lokalnym przewodnikom chyba dają szybciej :)

 • sirrah777

  Jaki nowy wygląd? Przecież to już jest od bardzo dawna.

 • JestemAbdul

  Ale bzdury, to wszystko jest już od dawna jest dostępne. Łatwe wyszukiwanie? Zaznaczone punkty z kalendarza? Nowości? Hahaha. Nawet informacje o meczach są pokazywane od dawna na punktach ze stadionami, i to nie są informacje zaciągane z kalendarza. W mapie mają nastąpić dopiero drobne zmiany kolorystyczne.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona