Ważne

UC Browser, jedna z najpopularniejszych przeglądarek na Androida, została usunięta ze Sklepu Play

Jakiś czas temu UC Browser – jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych na Androida – przekroczyła próg 500 milionów pobrań. Mimo to, nie cieszy się ona najlepszą opinią ze względu na problemy z prywatnością użytkownika. Google również zdał sobie z tego sprawę i zablokował aplikację w Sklepie Play.

UC Browser pod wieloma względami jest produktem kompletnym, ponieważ oferowana przezeń liczba funkcji jest przeogromna. Nie wszystko jednak wygląda tak pięknie. Wiele osób narzekało, że aplikacja prosi o dostęp do m.in. wykonywania połączeń telefonicznych czy aparatu. Jest to spore uniedogodnienie zwłaszcza dla tych, którzy cenią sobie prywatność. Kolejnym problemem były również reklamy. Co jakiś czas przeglądarka potrafiła wyświetlać przeróżne komunikaty, których nie dało się wyłączyć.

Uprawnienia w UC Browser (fot. Tabletowo.pl)

Co ciekawe, jak na tę chwilę nie znamy oficjalnych stanowisk ani Google, ani producentów aplikacji w tej sprawie. Prawdopodobnie zniknięcie aplikacji jest tymczasowe, co potwierdza jedna z osób, odpowiedzialna za tę przeglądarkę, za pośrednictwem swojego Twittera:

(…) Dostałem dzisiaj rano maila, z którego to dowiedziałem się, że UC Browser zostało usunięte ze Sklepu Play na 30 dni. Powodem tego działania są “nieodpowiednie” formy namawiania osób do wypróbowania naszego produktu, w celu zwiększenia liczby pobrań.

Przez kilka ostatnich miesięcy rozwój aplikacji był naprawdę dynamiczny, dzięki czemu przekroczono próg 500 milionów pobrań. UC Browser jest również jedną z najpopularniejszych przeglądarek internetowych w Indiach. Co ciekawe, nadal w Sklepie Play odnajdziemy lżejszą wersję tego programu – UC Browser Mini.

Źródło: Android Central

Komentarze

 • Linkyop

  Pierwszy raz słyszę o tej przeglądarce.

  Ale nawet ona nie pobije Samsung Internet. Szkoda, że nie ma wersji na PC…

  • Jumperone

   Czyli nic o niej nie wiesz, a już zakładasz że samsungowa najlepsza. Ehh..

   • Cóż

    linkyop to fanboy samsunga, także wiesz…

    • Linkyop

     To Twoje zdanie.

     • Khoval

      Piszesz o tej przeglądarce w każdym temacie z przegladarkami 😂😂 za każdym razem tak samo

     • Khoval

      Widziałem to już chyba z 3 razy w tym tygodniu

     • Linkyop

      Może spowoduje to u użytkowników zmiane na lepsze.

 • Miki Patynowski

  Oddawać mi tą przeglądarkę !
  Albo apdejty będę ściągać z aptoide

 • Aroo

  Uprawnienie do aparatu nie powinno dziwić. Są ludzie którzy używają omegle i innych stron tego typu

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona