Ważne

Dostęp do HBO GO bez umowy z pośrednikami? Tak, zanosi się na sporą zmianę

Oczywiście, że można oglądać Grę o Tron w Polsce legalnie – ale tylko w sytuacji, gdy pakiet z HBO GO mamy wliczony w abonament telewizyjny lub operatora komórkowego. Wykupienie subskrypcji z pominięciem pośrednika jest u nas niemożliwe. Ale już niedługo. Już niedługo…

HBO GO rozpoczyna w Europie kampanię bezpośredniej sprzedaży dostępu do swojego serwisu VoD. Koniec z obowiązkowym wiązaniem się umowami z operatorami – w kolejnych krajach usługa staje się samodzielna. Oznacza to, że być może również w Polsce zobaczymy HBO GO jako kompletny, autonomiczny serwis, którego płatności nie będą wiązać się z innymi usługami rozrywkowymi czy telekomunikacyjnymi.

Jak się Wam podoba “Wataha”?

Jak dotąd, za dostęp do samodzielnego HBO GO można zapłacić w Rumunii, Czechach, Słowacji i na Węgrzech. Bezpośrednia sprzedaż będzie rozszerzana o kolejne kraje europejskie, ale kiedy trafi do Polski – nie wiadomo. Wszystko jednak idzie w dobrym kierunku. Skoro nasi bliscy sąsiedzi otrzymali możliwość korzystania z biblioteki VoD HBO, podejrzewam, że uruchomienie samodzielnej usługi w Polsce to tylko kwestia czasu.

W Czechach na przykład, miesięczny dostęp do HBO GO to wydatek rzędu 199 koron (czyli równowartość około 34 zł). Zasady są podobne do tych z Netflixa, gdzie pierwszy miesiąc testowy jest bezpłatny, a za kolejne należy uiścić miesięczny abonament.

Zapłacilibyście tyle za możliwość oglądania Gry o Tron, Watahy i innych propozycji ekskluzywnie dostępnych na tej platformie VoD?

źródło: media2.pl

Komentarze

 • Wuuuuu

  34zł na 4 osoby = wchodzę w to :)

  • Koteu Kottowsky

   Adoptujesz mnie? xD

   • Krzysiek Pietrzak

    Na 5 urządzeniach można mieć konto, więc na 5 osób nawet można podzielić, wiem bo korzystam na 5 urządzeniach ;)

 • petekolakowski

  Nie… dla mnie seriale mogłyby nie istnieć… Resztę mam w Canal plus albo zdecydowanie kino.

  • Wuuuuu

   jesteś mniejszością dlatego powstają netflixy, hulusy jakieś inne disneje a i stare grzyby jak hbo i c+ przechodzą w nowoczesną dystrybucję treści.

 • Paweł

  W Rumunii bodajże 19zł, u nas pewnie będzie 29.99 PLN

 • Szymcio

  Oczywiście. HBO produkuje nowoczesne jak i świetne seriale w przeciwieństwie do Netfilxa.

  • lanister

   Co

 • No bez przesady. Nie zapłacę 34, 30 czy nawet 20 zł za HBO Go gdy u mojego dostawcy telewizji mogę to kupić za 5 zł… Pomijam fakt że to nawet niekoniecznie warte tych pięciu złociszy.

  • RM

   Mi się wydaje, że u dostawcy to masz za 5 zł, jeśli płacisz co miesiąc za HBO 29 zł. Więc łącznie płacisz 34 zł. Plus abonament podstawowy za ileś tam kanałów. Chodzi o to, że wielu ludzi nie chce płacić za abonament podstawowy, bo nie ogląda telewizji. Chce tylko HBO.

 • anduanmix

  Zapłacę tylko za sezon tego co jest w danym czasie emitowane. Netflix i tak zjada ofertę HBO .

 • booz

  Cena ok, jednkak aplikacja do wymiany a zwłaszcza komunikacja z chromecastem

 • Tomasz Golik

  W plusie mam za 20 zł. Więc nie dałbym 34 zł.

 • Kamil S.

  Zapłacić mogę … jeżeli będzie w ofercie wszystko (Netflix + HBO go) bez gadania że to czy tamto jest exclusive na tej czy tamtej platformie.
  Subskrypcja jednej platformy dla 1 serialu i drugiej dla dwóch kolejnych nie ma sensu.
  Jeden pakiet ‘all in’ albo streaming z internetu…

 • rain

  Udało mi się wyrwać HBO GO na 3 miesiące z promo od Samsunga (dzięki jeszcze raz Tabletowo! :) )
  Co mogę powiedzieć po 2 tygodniach. Jest kilka fajnych seriali do nadrobienia, filmów też jest dużo.
  Do oglądania seriali tydzień po tygodniu to nie ma sensu. Ale do oglądania całych sezonów, to ma sens jak najbardziej. Jest mega wygoda…
  Niestety rynek rośnie i każdy chce mieć swój kawałek dla siebie, jak by abonament kosztował po 9.99 zł to można mieć wszystkie abo od wszystkich wielkich, ale po 30-50 zł za jeden abonament to dużo.
  Rozwiązaniem chyba najlepszym jest wykupowanie abonamentu w jednym serwisie, a po miesiącu zmieniamy na kolejny i znowu zmiana (Netflix, HBO GO, Showmax).

 • Bastian

  Rumuina bez abo/kabla, a Polska niegodna? A potem zdziwko, że Polacy piracą.

 • Może się doczekam , na razie muszę piracić akie seriale jak WATAHA. Bo nie mam możliwości zakupu

 • h1To

  Teraz to się mogą pocałować w d… Jak chciałem wykupić abonament w GO (aby legalnie oglądać GoT) to się nie dało bo nie mam umowy z operatorem kablówki, na co oni teraz liczą? Mam Netflixa i Showmax, starczy mi.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona