Ważne

Dzień Singla był rekordowy dla Alibaby. Sprzedano przedmioty o łącznej wartości 25 miliardów dolarów

Wydaje się, że z takim wynikiem nie będzie mógł się mierzyć nawet Black Friday. W Dzień Singla, który dla kultury Wschodu jest wielką okazją do robienia zakupów przez internet, grupa Alibaby, której podlega również AliExpress, odnotowała prawie 1,5 miliarda transakcji opiewających na łączną kwotę 25 miliardów dolarów.

Chiński gigant handlu elektronicznego pobił absolutne rekordy sprzedaży: w sumie przez serwis finansowy Alipay przelało się 25,3 mld dolarów, pochodzących z zakupów poczynionych przez 1,48 mld klientów. Wszystko to tylko w jeden dzień, co jest wzrostem aż o 39% w stosunku do zeszłorocznego Dnia Singla.

Dzień Singla to najprawdopodobniej największe święto zakupowe na świecie, przyćmiewające popularnością swoje międzynarodowe odpowiedniki, takie jak Czarny Piątek czy Cyber Monday. Powstało jako swego rodzaju konkurencja dla hucznie obchodzonych Walentynek. Na datę wybrano 11 listopada, gdyż cztery jedynki w jej zapisie symbolizują samotność i styl życia w pojedynkę. Single mogą w tym czasie pocieszać swoje samotne serca zakupami. Coroczne wydarzenie było popularyzowane przez holding Alibaba od 2009 roku, co w tym roku przyniosło wspaniałe rezultaty.

W oficjalnej gali z okazji Dnia Singla, organizowanej rzecz jasna przez Alibabę, brali udział Nicole Kidman, Pharrel Williams czy Jessie J. Prezes grupy Alibaba, Daniel Zhang, wyraził pragnienie, by zakupowe święto nabrało kiedyś międzynarodowego charakteru.

Przez nami jednak Black Friday, czyli 24 listopada pełen przecen i rabatów. Jak co roku, również i teraz będziemy pomagać Wam wybierać najlepsze okazje na sprzęt elektroniczny. Bądźcie gotowi!

źródło: cnet, variety.com

Komentarze

 • VMortens

  Ceny coraz mniej atrakcyjne, w tych wymuszonych promocjach, ale nowe rekordy padają.
  Ostatnio staram się robić zakupy przed 11.11, bo potem czasy wysyłki i podróży rosną wykładniczo, ale miałem kilka rzeczy w koszyku Ali, to zostawiłem na próbę. Nie myliłem się, bo zaoszczędziłem może 50c …

  BTW. Nicole Kidman wygląda już tak sztucznie, że bardziej chyba się nie da …

  • Andrzej Andrez

   Ja zyskałem 11$ (wydałem 101$). Czas wysyłki mam gdzieś bo kiedyś dojdzie.

  • dred

   Ja wydalem 35$ (minus cashback). Nie wiem ile zaoszczedzilem. Mozliwe, ze nic. Ale kupowanie niepotrzebnego badziewia wciąga 😁

   • VMortens

    Ja miałem jeszcze przedmiotów na 20$, choć dzień wcześniej też zrobiłem zakupy. Zostawiłem to na później, bo to nic pilnego było, ale miałem je tam od dłuższego czasu i wiem jak się ceny zmieniały. Prawie wcale na plus :)
    Że wciąga, to oczywiste :D

 • Polaroid

  Nieźle się Kidman trzyma jak na 5 dyszek.
  Facet po lewej chyba pomylił imprezy – założył ciuchy po starszym bracie i jeszcze się cieszy.

  • Grzesiek

   Facet po lewej to Jack Ma założyciel alibaby , majątek 29 miliardów dolarów

   • Polaroid

    Ale palnąłem :) Dzięki za informację.
    Swoją drogą mógłby nie “robić wiochy” jak idzie do ludzi.
    Z drugiej strony – kto bogatemu zabroni ubierać się w ciuchy po starszym bracie :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona