Genialny sposób na walkę ze scammerami: chatboty angażują ich w rozmowę, marnując ich czas - Tabletowo.pl
Ważne

Genialny sposób na walkę ze scammerami: chatboty angażują ich w rozmowę, marnując ich czas

Sposoby walki z niechcianymi e-mailami są różne: jedni manualnie wrzucają je do folderu „spam”, inni po prostu ignorują. Jest jednak sposób, by nieco uprzykrzyć życie scammerom. Opracowała go nowozelandzka firma Netsafe. Poleca użyć ich bota, który angażuje nadawcę niechcianego maila w długą, niczemu nie służącą konwersację, która marnuje jego czas…

Trzeba przyznać, że ta forma zemsty za kolejne wiadomości typu: „Jesteś jedynym spadkobiercą wielkiego majątku” albo „Podaj swój numer karty kredytowej, żebyśmy mogli wysłać do Ciebie walizkę złota”, może okazać się naprawdę zabawna. Nie wnikam już w to, czy chatbot Netsafe rzeczywiście jest wysoce skuteczny, czy tylko trochę – już sama świadomość, że mogę odpłacić scammerom pięknym za nadobne, wywołuje u mnie uśmiech na twarzy. Spójrzcie tylko na poniższy film, wyjaśniający, jak to działa.

Wszystko, co trzeba zrobić, aby podrażnić się z kimś, kto próbował wyłudzić od nas kilka (tysięcy) dolarów, to przesłać dalej otrzymanego maila na adres [email protected] Od tej pory algorytmy Re:scam przejmą rozmowę i poprowadzą ją w taki sposób, by maksymalnie wydłużyć czas, jaki scammer zmarnuje na odpowiadanie na pytania. Kiedy naciągacz przestanie reagować, Netsafe prześle nam nawet podsumowanie rozmowy.

Re:scam może przybierać różne osobowości, naśladując prawdziwie ludzkie skłonności do okazywania poczucia humoru czy celowo popełniając błędy w pisowni, angażując nieskończenie wielu scammerów jednocześnie i przeciągając wymianę e-maili tak długo, jak to możliwe. Re:scam zmienia warunki gry, marnując czas oszustów, a ostatecznie wpływając negatywnie na ich zyski.

Jeśli chcecie, możecie sprawdzić, jak działa chatbot Netsafe na ich stronie internetowej. Zaprezentowano tam  kilka przykładowych rozmów, w których bot skutecznie trollował scammerów. Niestety, system działa tylko dla języka angielskiego. Nie zapomnijcie o nim, kiedy następnym razem dostaniecie po angielsku informację, że jakiś bogaty afrykański książę ni z gruszki, ni z pietruszki chce Wam przekazać połowę swojego majątku w zamian za dane konta bankowego.

źródło: Rescam przez BGR

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona