Już nie tylko gotówką, ale też kartą zapłacisz za przesyłkę pobraniową kurierowi Poczty Polskiej - Tabletowo.pl

Już nie tylko gotówką, ale też kartą zapłacisz za przesyłkę pobraniową kurierowi Poczty Polskiej

Liczne badania pokazują, że Polacy bardzo chętnie płacą za zakupy kartą, szczególnie zbliżeniowo. Cały czas są jednak miejsca i sytuacje, w których honorowana jest wyłącznie gotówka. Na szczęście jest ich coraz mniej. Poczta Polska także idzie z duchem czasu i wyposażyła 3,5 tysiąca swoich kurierów w terminale płatnicze.

Już na wstępie trzeba odnotować, że nowa metoda płatności za przesyłki pobraniowe jest dostępna zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Oznacza to, że każdy, kto wyśle taką paczkę, będzie mógł pozwolić odbiorcy zapłacić za nią przy odbiorze kartą. Ale nie tylko, ponieważ honorowane jest także uregulowanie rachunku za pomocą BLIK-a.

Jak podaje Poczta Polska, przesyłki pobraniowe cieszą się dużą popularnością, mimo że usługa ta wiąże się z wyższą opłatą niż w przypadku płatności z góry. Jak wynika z badań Kantar TNS dla Izby Gospodarki Elektronicznej, co czwarta transakcja e-commerce opłacana jest już po tym, gdy paczka dotrze do odbiorcy. Jest to spowodowane w głównej mierze czterema czynnikami: przyzwyczajeniem klientów (20%), chęcią zachowania przez nich anonimowości (16%), brakiem zaufania do sklepów (15%) oraz obawą, że zamówiony towar nie dotrze (14%).

Według danych Poczty Polskiej, w 2016 roku około 30% paczek zostało opłaconych gotówką przy odbiorze, a średnia wartość takiej transakcji wynosiła 200 złotych.

Coraz więcej Polaków nie nosi gotówki przy sobie, wypłaty z bankomatów często wiążą się z dodatkowymi opłatami, dlatego wprowadzamy terminale płatnicze. Takie rozwiązanie jest korzystne dla naszych klientów. Zwiększa ich bezpieczeństwo i komfort. Będzie to szczególnie istotne podczas przedświątecznego szczytu paczkowego, do którego już się przygotowujemy – Grzegorz Kurdziel, członek zarządu Poczty Polskiej

Przy okazji warto przypomnieć, że już od października 2017 roku we wszystkich placówkach własnych Poczty Polskiej można zapłacić za przesyłki pobraniowe kartą (Visa, Mastercard) i BLIK-iem.

Źródło: Poczta Polska

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona